Siatkarska LM: Zaksa pewnie wygrała w Belgradzie

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle pokonali na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad 3:0 i prowadzą w grupie C, mając komplet sześciu punktów.

Mecz w Belgradzie miał zdecydowanego faworyta, który dość łatwo udowodnił swoją wyższość na parkiecie. W pierwszym secie gospodarze dotrzymywali kroku siatkarzom z Kędzierzyna tylko przez kilka pierwszych wymian. Od stanu 8:8 rosła przewaga gości, która wzrosła nawet do czterech punktów. W okolicach drugiej przerwy technicznej Crvena Zvezda na chwilę doskoczyła do Zaksy, ale 18 punkt (na 18:19) był ostatnim jaki zdobyła w tej partii.

Drugi set był jeszcze łatwiejszy – w nim nawet przez moment nie było wątpliwości kto rządzi na belgradzkim parkiecie. Z piłki na piłkę rosła różnica między obiema ekipami i na koniec wyniosła ona aż 10 „oczek”. Podopieczni Daniela Castelaniego wygrali 25:15.

Nieco zaskakująco przebiegała ostatnia część tego widowiska. Crvena Zvezda zdobyła pierwsze trzy punkty, prowadziła nawet 5:1. Wyrównanie nastąpiło po okołu 20-stu wymianach, a losy seta i całego meczu rozstrzygnęły się definitywnie tuż przed drugą przerwą techniczną. Kędzierzynianie odskoczyli wówczas na 3 punkty i bezpiecznie dowieźli wygraną do końca.

Crvena Zvezda Belgrad – Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 15:25, 19:25)

Tabele i terminarze LM siatkarzy >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!