Siatkarska LM: Wygrana i awans Resovii

W meczu szóstej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów Resovia Rzeszów pokonała Arago de Sete 3:0 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej.

Pierwszy set przez długie minuty nie zwiastował sukcesu rzeszowian. Praktycznie do samej końcówki 2-3 punktową przewagę mieli goście z Francji. Dopiero od stanu 18:18 nastąpił decydujący atak mistrzów Polski – jak się okazało skuteczny. Resovia uzyskała dwupunktową przewagę, która okazała się niewystarczająca. Po zmarnowanych dwóch piłkach setowych, na tablicy zagościł wynik 24:24. Po przerwie dla Andrzeja Kowala gospodarze zdobyli dwa kolejne punkty i zapisali na swoim koncie pierwszą partię.

Potem było już tylko z górki. Drugi set zakończył się zwycięstwem Asseco aż 25:14. Rozgrywka była wyrównana do stanu 9:9. Potem z każdym rozegranym punktem rosła przepaść między zespołami. Potwierdziło się to także w trzeciej partii, wygranej przez Polaków 25:16.

Wygrana oznacza, że mistrzowie kraju na sto procent zagrają w fazie play off. Mimo, że większość zespołów jeszcze toczy mecze ostatniej kolejki, to rzeszowianie mają wystarczająco dobry bilans, by mieć pewną promocję jako jeden z pięciu najlepszych wicemistrzów grup eliminacyjnych.