Siatkarska LM: Resovia walczy o awans

W ostatnim meczu grupowym siatkarskiej Ligi Mistrzów Asseco Resovia zmierzy się się we własnej hali z francuskim zespołem Arago de Sete. Spotkanie zdecyduje o tym, czy mistrzowie Polski wystąpią w fazie play off. 

Po pięciu kolejkach rzeszowianie są na drugim miejscu w grupie i ten stan się już nie zmieni. Strata do lidera – Bre Banci Cuneo to aż sześć „oczek”, przewaga nad dzisiejszym rywalem – cztery. Problem w tym, że nie wszystkie zespoły z drugich miejsc w swoich grupach awansują do rundy pucharowej. W tegorocznej edycji LM jest 7 grup, dalej przechodzą ich zwycięzcy oraz pięciu najlepszych wiceliderów. W praktyce, także szósta ekipa w tej „małej tabelce” wystąpi w drugiej rundzie, zajmując miejsce gospodarza turnieju finałowego, którego CEV wyłoni spośród dwunastki zakwalifikowanych i automatycznie przesunie do final four. Obecnie rzeszowianie są w tym gronie na czwartej lokacie i tak na prawdę katastrofa mogłaby zepchnąć ich niżej. Każda wygrana za trzy punkty przypieczętuje awans Resovii.

Goście także mają o co grać, cztery kolejne drużyny, czyli najsłabszy z wiceliderów oraz trzy najlepsze z trzecich miejsc, zostaną przeniesione do pucharu CEV. Przed meczem w Rzeszowie Francuzi są w tym zestawieniu na czwartym, ostatnim dającym awans, miejscu.

W pierwszej kolejce doszło do spotkania tych zespołów we Francji – Resovia triumfowała wówczas 3:1. Teraz także będzie faworytem. Martwi jedynie kiepska postawa w ostatnich kolejkach Plus Ligi. Podopieczni Andrzeja Kowala wygrali 2:3 ze słabym Olsztynem i nie nawiązali walki ze Skrą, przegrywając 0:3. Czy w konfrontacji z Arago de Sete pójdzie im lepiej i zobaczymy ich w walce o udział w turnieju finałowym Ligi Mistrzów przekonamy się oglądając mecz, którego początek zaplanowano na 18:00.

Transmisja w Polsacie Sport.

***

Tabele i wyniki Ligi Mistrzów siatkarzy >>>

***

Informacje o transmisjach spotkań ostatniej kolejki LM na Tele-Sport.pl


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/