Siatkarska LM: Triumf Skry nad Dynamem!

Maskotka Skry Bełchatów

W meczu 3. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów Skra Bełchatów wygrała 3:1 z Dynamem Moskwa i jest samodzielnym liderem swojej grupy.

Skra wygrała pierwszego seta dość pewnie, choć nie wskazuje na to wynik (25:21). Gospodarze prowadzili niemal od samego początku, a w szczytowym momencie mieli nawet 5 punktów więcej od rywali z Moskwy.

Druga część gry była popisem Skry. Bełchatowianie bardzo szybko zdobyli wyraźną przewagę, która ostatecznie wyniosła 9 punktów. Wynik seta 25:16.

Początek trzeciego seta należał do Dynama. Gracze z Moskwy prowadzili nawet 4 punktami, z czasem jednak wicemistrzowie Polski zaczęli zmniejszać tą różnicę i wyszli na prowadzenie 18:16 i 19:17. Niestety do końca punkty zdobywało już tylko Dynamo i przedłużyło swoje szanse na zwycięstwo w całym meczu.

Wszystko wróciło do, jakże przyjemnej dla nas, normy w czwartym secie. Skra już od pierwszych piłek przejęła inicjatywę i zbudowała kilkupunktową przewagę. Bełchatowianie prowadzili nawet 14:8, potem do głosu doszli jednak goście i zmniejszyli różnicę do 3 punktów. Na drugą przerwę techniczną drużyny schodziły przy prowadzeniu Skry 16:12. Do końca niewiele się już zmieniło. Niesiona dopingiem pełnej Atlas Areny Skra, dobiła rywala. Ostatni punkt zdobył Kłos atakiem ze środka. Gospodarze wygrali tą partię 25:18.

Pomeczowe wypowiedzi

Michał Winiarski, przyjmujący PGE Skry:

Wykonaliśmy dobrą pracę i jesteśmy z tego zadowoleni. Cieszymy się, że Atlas Arena jest taką naszą świątynią. Co prawda narzekaliśmy na nią, woleliśmy grać w starej hali (MOSiR Łódź – przyp. red.), ale dziś przy tak licznie zgromadzonej publiczności grało się naprawdę świetnie. Kibice mieli przecież dylemat, bo w tym samym czasie grali np. piłkarze z Urugwajem w Gdańsku.

Nasza gra się trochę zmieniła w porównaniu do poprzedniego sezonu w związku z roszadami kadrowymi. Początkowo brakowało w niej takiego automatyzmu, ale myślę, że dzisiejsze zwycięstwo pokazuje, iż wszystko idzie w dobrym kierunku. Mamy przecież 3 zwycięstwa w Lidze Mistrzów i jesteśmy liderami grupy.”

Aleksandar Atanasijević, atakujący PGE Skry:

Zagraliśmy świetny mecz, szczególnie dobrze wychodziła nam dziś zagrywka. Może przytrafiło nam się kilka błędów i przestojów, ale nie zabrakło nam koncentracji oraz motywacji. Ta wygrana jest dla nas bardzo ważna, ponieważ pokonaliśmy najsilniejszy zespół w naszej grupie. Nasze myśli koncentrują się jednak już na jutrzejszym meczu z AZSem Olsztyn. Nie zaczęliśmy najlepiej rozgrywek krajowych i musimy pewne rzeczy wyprostować.”

Bartosz Kurek, przyjmujący Dynamo Moskwa:

Komu kibicowałem? Oczywiście swojej drużynie. To nie było nawet dziwne uczucie, sympatyzuje się z tymi, z którmi się gra. Do treningów wróciłem dopiero wczoraj, w Łodzi, mam nadzieję, że jest to dobry omen. Musi jednak upłynąć jeszcze trochę czasu zanim wrócę na boisko i będę mógł grać na pełnych obrotach. Chętnie wszedłbym na boisko, ale czy byśmy wygrali, to nie wiem.

Stało się to, czego się obawialiśmy. Chyba na początku atmosfera łódzkiej hali przygniotła trochę moich kolegów. To zupełnie zrozumiałe.  Swoją siatkówkę zaczęliśmy grać dopiero od trzeciej partii. Serwis nie był dzisiaj naszym sprzymierzeńcem, a bez tego elementu ze Skrą wygrać się nie da. Za tydzień mamy u siebie rewanż, co nie jest do końca dobrą informacją, bo chciałbym mieć więcej czasu na rekonwalescencję i zagrać przeciwko Wicemistrzowi Polski.”

Mariusz Wlazły, przyjmujący PGE Skry:

My mieliśmy zagrywkę, rywale na szczęście nie. To mogło mieć decydujący wpływ na wynik dzisiejszego spotkania. Ten trzeci przegrany set to taki wypadek przy pracy. Jeszcze się dogrywamy, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mnóstwo zawdzięczamy też kibicom. Nie gramy przecież dla siebie, lecz przede wszystkim dla nich. Aby to wszystko do nas dotarło, musi upłynąć więcej czasu, tak ze 2 dni. Może być ciężko, bo już jutro zmierzymy się z Olsztynem. Rewanż z Dynamem jest jeszcze daleko przed nami.”

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo z tego spotkania oraz zdjęciami w galerii na naszym facebooku.

ZAPIS RELACJI LIVE >>

***

Tabele i wyniki LM >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!