Siatkarska LM: Zaksa wypełniła misję

W swoim ostatnim meczu grupowym Zaksa Kędzierzyn Koźle pokonała na wyjeździe Arago de Sete 3:1 i awansowała od fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Pierwszy set był bardzo zmienny, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk kilkakrotnie. W środkowej części rozgrywki Zaksa osiągnęła nawet 3 „oczka” przewagi, ale tak szybko jak ją zbudowała, tak roztrwoniła. Praktycznie do samego końca trwała potem walka punkt za punkt, którą minimalnie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze – wygrali seta 25:23.

Arago w drugiej partii ani razu nie wyszło na prowadzenie. Od początku do końca wygrywali kędzierzynianie, którzy przez moment mieli nawet o 8 punktów więcej niż przeciwnicy. Ostatecznie zwyciężyli siedmioma oczkami – 25:18.

Drużyna Daniela Castelaniego wyszła na prowadzenie po kolejnej, bardzo wyrównanej, partii. Siatkarze Zaksy wygrali ją dwoma punktami, 25:23, choć rozstrzygnięcie mogło być zgoła odmienne. Gospodarze prowadzili już 21:18, ale nie zdołali dowieźć tego do końca.

Ostatni set był nieco spokojniejszy. Zaksa przez cały czas prowadziła kilkoma (nawet 4-5)  punktami i zwyciężyła 25:21.

Zaksa wygrywając poprawiła jeszcze bilans, który przed kolejką dawał jej miejsce wśród pięciu najlepszych wiceliderów grup, dla których przewidziano miejsca w czołowej dwunastce LM.