Siatkarska LM: Zaksa nie dała rady Trentino

W meczu 3. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów Trentino Diatec wygrało 3:0 z Zaksą Kędzierzyn Koźle.

Pierwszy set to wyrównana walka, która mogła skończyć się każdym wynikiem. Zwyciężyli gospodarze, 25:22, gdyż zachowali więcej zimnej krwi w końcówce. W trakcie rozgrywki prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, co więcej, to Zaksa częściej miała inicjatywę i więcej punktów od przeciwnika. Niestety siatkarze Daniela Castelaniego nie potrafili odskoczyć na więcej niż 2 punkty i to zostało skarcone w najważniejszym momencie. Zaksa prowadziła 20:19, ale przegrała cztery piłki z rzędu i musiała uznać wyższość klubowych mistrzów świata.

Bardzo podobnie rozpoczęła się druga partia. Znów lepszy początek zanotowali kędzierzynianie, ale i tym razem nie udało im się odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Do drugiej przerwy technicznej wszystko wyglądało dość przyzwoicie, potem jednak gospodarze wyszli na prowadzenie 17:16. Jak się okazało, zdołali je jeszcze powiększyć i zwyciężyć seta do 22.

Identycznym wynikiem zakończyła się też ostatnia część meczu. Gospodarze wygrali 25:22, choć jeszcze chwilę przed końcem było 22:22. Zaksa grała przez całego seta bardzo nierówno, traciła kilka punktów z rzędu, by potem samemu dokonać takiej sztuki. Trzykrotnie udawało się kędzierzynianom doprowadzać do remisu, przegrywając trzema „oczkami”, gdy jednak przyszło do końcówki, to doświadczenie i ogranie w meczach o najwyższą stawkę przeważały szalę na korzyść Trentino.

Zaksa pozostanie na drugim miejscu w grupie. Ma 6 punktów, Trentino lideruje z kompletem dziewnięciu punktów.