Siatkarska LM: Zaksa ograła VB Tours

Zaksa Kędzierzyn-Koźle wygrała inauguracyjny mecz w Lidze Mistrzów z VB Tours 3:0.

Pierwszy set od początku układał się po myśli polskiego zespołu. Zaksa osiągnęła trzy punkty przewagi już po rozegraniu 5 akcji. W środkowej części tej partii Francuzi odrobili jednak straty i doprowadzili do remisu 13:13. Zawdzięczają do doskonałym zagrywkom Davida Konecnego, który dwukrotnie „pocelował” przyjmujących z Kędzierzyna. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu gospodarzy. Zaksa zdobyła dwa kolejne punkty po powrocie na parkiet i trener rywali był zmuszony poprosić o czas. Podopieczni Daniela Castellaniego mieli potem jeszcze dwa momenty dekoncentracji, w których pozwalali rywalom odrobić straty. Zaniepokojenie kibiców wzrosło przy stanie 24:22. Kędzierzynianie wówczas mieli setbola w górze, ale ostatecznie przegrali tą długą wymianę. Chwilę potem do remisu asem serwisowym doprowadził Konecny i zrobiło się nerwowo. Na szczęście następne dwie piłki wygrał polski zespół i objął prowadzenie w meczu 1:0.

Druga partia była wyrównana do stanu 17:16 dla Zaksy. Potem gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i osiągnęli bezpieczne prowadzenie i ostatecznie wygrali 25:17.

Przegrywając 0:2 ekipa Tours nie była w stanie zmobilizować się do lepszej gry. Trzecia partia okazała się formalnością dla siatkarzy Zaksy, którzy konsekwentnie budowali przewagę. Na drugiej przerwie technicznej wynosiła ona sześć „oczek”. Na końcu seta – aż 9.