Skra Bełchatów: przez Moskwę po awans

W czwartek o 16:00 Skra Bełchatów rozegra w Moskwie mecz 4. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów. Rywalem będzie Dynamo Kijów z Bartoszem Kurkiem w składzie. Stawką spotkania jest zapewnienie sobie awansu do play-off.

Regulamin tegorocznej Ligi Mistrzów zakłada, że do drugiej rundy przejdą zwycięscy siedmiu grup oraz 5 z 7 drużyn, które zajmą drugie miejsca. Sytuacja w grupie E ułożyła się tak, że praktycznie jeden punkt  w Moskwie zapewni Skrze pierwsze miejsce w grupie. Do rozegrania zostaną jej jeszcze dwa mecze ze słabszymi rywalami (Fenerbahce oraz Tomisem Constanta) i ciężko się spodziewać, by bełchatowianie zgubili w nich punkty. Skra, gdyby udało jej się wygrać za 3 punkty, mogłaby też zrobić dużą przysługę Asseco Resovii i Zaksie Kędzierzyn, które w swoich grupach finiszować będą na drugich miejscach. To będzie oznaczać konieczność porównania ich bilansu punktowego m.in. z Dynamem. W tym momencie Resovia ma najsłabszy dorobek spośród zespołów, które są na drugich miejscach. Zaksa jest w tym rankingu piąta, tuż za Dynamem właśnie.

Po słabszym początku w Plus Lidze, podopieczni Jacka Nawrockiego odnieśli ostatnio trzy wygrane i wrócili do ligowej czołówki. Zdecydowanie gorzej w krajowych rozgrywkach spisuje się nękane kontuzjami Dynamo. Moskiewski zespół przegrał już 4 mecze jest dopiero na szóstym miejscu w swojej grupie (liga podzielona jest na dwie).

W konfrontacji ze swoim byłym klubem powinien zagrać Bartosz Kurek. Były siatkarz bełchatowskiego teamu przed tym sezonem przeniósł się do Rosji, ale w zeszłym tygodniu w Łodzi nie wystąpił, gdyż nie był jeszcze w pełni sił po przebytej kontuzji. Trener Jurij Czerednik nadal nie będzie mógł natomiast skorzystać z doświadczonego Semena Poltawskiego.

W ekipie wicemistrzów Polski zdrowi są już Daniel Pliński i Dejan Vincić. Jedynym osłabieniem będzie brak Yosleydera Cali. Kubańczyk nie godził się z rolą rezerwowego i rozwiązał kontrakt. Jego miejsce w kadrze zajmie niedoświadczony Jędrzej Maćkowiak.

Początek meczu o 16:00. Transmisja LIVE w Polsacie Sport.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/