Siatkarze przypieczętują awans na ME?

Piłka do siatkówki

Polscy siatkarze są blisko zapewniena sobie awansu do finałów ME 2015, które rozegrane zostaną w Bułgarii i Włoszech. W piątek Ljublanie biało-czerwoni zmierzą się ze Słowenią i wygrana zagwarantuje im udział w europejskim czempionacie.

Drużyna prowadzona przez francuski duet Antiga-Blain wygrała w poprzedni weekend 3 mecze turnieju we Wrocławiu i ma 5 pkt przewagi nad Słowenią, będącą gospodarzem zawodów rewanżowych. Mecz na szczycie tabeli już w piątek o 17:00 i nawet wygrana 3:2 da Polakom praktycznie pewne pierwsze miejsce w tabeli i kwalifikację. W imprezie biorą udział jeszcze ekipy Macedonii i Łotwy. Ta ostatnia drużyna liczy pewnie na łatwą wygraną Polaków, dzięki której będzie mogła powalczyć jeszcze z gospodarzami o drugą lokatę i udział w barażach. 

W niedzielę we Wrocławiu Słoweńcy urwali Polakom tylko jednego seta, była to jedyna przegrana przez nasz zespół partia w całym turnieju. Przed własną publicznością na pewno będą starali się pokazać z lepszej strony i będą mieli nieco ułatwione zadanie – nie zagra bowiem kontuzjowany Michał Kubiak.

Początek starcia Słowenia – Polska w piątek o 17:00. Transmisja w Polsacie Sport.

Terminarz i tabela el. ME siatkarzy 2015 >>

***

W kwalifikacjach ME biorą udział także polskie siatkarki. W tamtym tygodniu udało im wygrać turniej w Szwajcarii, ale nad Ukrainą mają zaledwie 1 pkt przewagi. W piątek w Bydgoszczy początek rundy rewanżowej, o 20:00 Polki grająz Łotwą.

***

Piątek to także dzień inauguracji prestiżowej Ligi Światowej. Polacy swoje pierwsze mecze rozegrają za tydzień, ale już dziś można obejrzeć np. szlagier Brazylia – Włochy o 19:45. Terminarz i tabele LŚ 2014 >>>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/