Siatkarze z „wysokiego C” – Rosja rozbita w Gdańsku

Od wygranej 3:0 z Rosją rozpoczęli sezon Ligi Światowej 2015 Polscy siatkarze. W Gdańsku drużyna Stephane Antigi nie dała szans rywalom, pewnie wygrywając każdego z rozegranych setów. Rewanż w piątek o 20:45. 

W grupie B dywizji I Ligi Światowej 2015 biało-czerwoni rywalizować będą z trudnymi rywalami – Rosją, USA i Iranem. Awans do Final 4 wywalczą dwie najlepsze ekipy i jeśli Polacy będą ogrywać kolejnych przeciwników, tak jak w czwartek zrobili to z Rosją, to o bilety do Rio nie powinniśmy się martwić.

Mistrzowie świata sprzed roku przystąpili do boju w Ergo Arenie w eksperymentalnym składzie, do którego wrócił po długiej przerwie Bartosz Kurek. Nie zabrakło też udanego debiutu, takiego jak ten w wykonaniu środkowego Effectora Kielce, Mateusza Bieńka.

Polacy wygrali pewnie, w setach do 16, 17 oraz 20. Radość z wygranej jest duża, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek sezonu, a zespół rosyjski po mistrzostwach świata także przechodzi przemeblowanie.

Kolejny mecz Ligi Światowej Polacy zagrają już w piątek, kiedy to w Gdańsku Sborna spróbuje poszukać rewanżu za czwartkową porażkę. Początek o 20:25.

TABELE I TERMINARZE LŚ >>

fot. K. Atys/galeria.orlensiatkowka.pl


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/