Siatkówka: Argentyna i Włochy zaczynają PŚ od wygranych

Argentyna pokonała Iran 3:1, a Włochy w takim samym stosunku ograły Kanadę w pierwszych meczach Pucharu Świata siatkarzy w Japonii. 

Włosi prowadzili z Kanadyjczykami już 2:0, ale w trzecim secie dość niespodziewanie oddali rywalom z Ameryki Północnej końcówkę. Zmusiło ich to do pozostania na parkiecie o kilkanaście minut dłużej. Czwarta odsłona potoczyła się jednak bardzo szybko i przyniosła Italii triumf 25:13.

Wynikiem 3:1 dla Argentyny zakończyło się też równolegle toczone spotkanie Albicelstes z Iranem. Azjaci prowadzili w tym meczu po wygranym 27:25 pierwszym secie, ale kolejne dwa przegrali do 22. Czwarta partia była bardzo ciekawa, a zmierzający po pewny triumf Argentyńczycy, na skutek kombinacji własnych błędów i świetnych zagrywek Mirzyjanpura, omal nie zafundowali sobie tie-breaka. Ostatecznie jednak zwyciężyli na przewagi – 26:24, a mecz asem serwisowym efektownie zakończył Facundo Conte.

Tabela i terminarz PŚ siatkarzy >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/