LM: Resovia niepooknana

W drugim meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów Asseco Resovia Rzeszów ograła Remat Zalau z Rumuni 3:0 i jest niepokonana w tych rozgrywkach.

Zgodnie z oczekiwaniami zespół z Rumunii nie miał większych szans z rozpędzoną ekipą mistrzów Polski. Remat, który w tym sezonie przegrał wszystkie mecze nawet w lidze rumuńskiej, był tylko tłem dla Resovii. Niech świadczy o tym fakt z pierwszego seta – jedyny raz, gdy goście prowadzili w tej partii miał miejsce po… otwierającej piłce. Z 0:1 szybko zrobiło się jednak 2:1, potem 4:3, a z biegiem czasu nawet 17:6 dla rzeszowian. Ostatecznie set zakończył się rezultatem 25:17. Tak „niski” wynik jest zasługą fatalnej passy graczy Resovii, którzy w końcówce stracili pięć punktów z rzędu. Przerwa na żądanie Andrzeja Kowala załatwiła jednak sprawę i przywróciła drużynie właściwy rytm.

Kibice zgromadzeni w hali na Podpromiu w drugim secie oglądali podobne widowisko, choć trzeba przyznać, że pod koniec mieli prawo poczuć się zaniepokojeni. Przez całego seta ich pupile mieli inicjatywę, którą potrafili przekuć na spokojne prowadzenie. Zamiast jednak dobić słabszego przeciwnika, znów pozwolili mu wrócić do gry. Goście doszli na dwa punkty, ale na szczęście dla Asseco nie mogli zrobić nic więcej. Partia zakończyła się wynikiem 25:23.

Ostatnia część meczu była formalnością. Rzeszowianie szybko osiągnęli trzypunktową przewagę i potem kontrolowali przebieg rozgrywki. Co gorsza dla Rumunów, ich licznik punktowy zaciął się na 7 punkcie na dobrych kilka minut i nim się spostrzegli, przegrywali 7:15. Końcówka znów nieco słabsza, ale trzeba zrozumieć siatkarzy z Rzeszowa – w takich spotkaniach ciężko o wielkie zaangażowanie i koncentrację. Przeciwnicy znów wygrali kilka piłek przy własnej zagrywce i zniwelowali straty do 4 punktów, przegrywając trzeciego seta 21:25.

Asseco Resovia Rzeszów – Remat Zalau 3:0 (25:17, 25:23, 25:21)