Finiszuje faza grupowa LM: Atom i Tauron MKS mają o co grać

We wtorek zostaną rozegrane wszystkie mecze szóstej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Atom Trefl Sopot w meczu z Dinamem Bukareszt o potwierdzenie awansu, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza ma natomiast szanse na występ w Pucharze CEV. 

Drużyna z Sopotu rywalizuje w grupie C, oprócz dzisiejszego przeciwnika – Dinama, rywalkami Atomu były Vakifbank Stambuł oraz Gent Dames. Zespół z Turcji okazał się bezkonkurencyjny i triumfował „za 3 punkty” w każdym z dotychczasowych meczów. We wtorek będzie pewnie podobnie, gdyż Belgijki nie wygrały natomiast nawet jednego seta.

Zawodniczki polskiego klubu mają los we własnych rękach – 3 punkty przewagi nad Dinamem i lepszy bilans setów niż dzisiejszy rywal. By przypieczętować drugie miejsce w grupie wystarczy im wygranie jednego seta. Porażka 0:3, oznaczać będzie, że przyjezdne z Bukaresztu przeskoczą Atom w końcowej tabeli. Początek tej rywalizacji o 20:30.

W pierwszym spotkaniu tych ekip było 3:1 dla Atomu.

***

Gorzej w tej edycji LM spisała się druga polska drużyna – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Siatkarki tej ekipy z dorobkiem 4 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy F i nie mają już szans na wyjście do fazy PlayOffs. W pojedynku z rumuńską Stiintą Bacau mają jednak o co walczyć. Ukończenie rywalizacji z siedmioma punktami na trzecim miejscu w grupie wystarczy, by znaleźć się w gronie klubów przeniesionych do Pucharu CEV. Przypomnijmy, że spośród sześciu drużyn, które zajmą przedostatnie lokaty w w swoich grupach najlepsza przejdzie do drugiej fazy Ligi Mistrzyń, a cztery kolejne wystąpią właśnie  w Pucharze CEV. Dąbrowianki nie mają już szans na bycie najlepszymi we wspomnianej szóstce, ale wygrywając na pewno unikną wyeliminowania z europejskich pucharów. Sęk w tym, że Rumunki mają dokładnie ten sam cel. Dwa punkty zdobyte we własnej hali w starciu z Volero Zurych dają dość solidne podstawy, by Stiinta Bacau mogła marzyć o przedłużeniu swojej europejskiej przygody kosztem Tauronu MKS.

W pierwszej kolejce Tauron MKS wygrał ze Stiintą 3:0. Początek meczu rewanżowego we wtorek  o 16:00.

***

Losowanie fazy pucharowej Ligi Mistrzów odbędzie się w czwartek.

***

Transmisje LIVE ze spotkań obu polskich drużyn będzie można obejrzeć w stacji Polsat Sport.

***

Tabele i terminarze wszystkich grup Ligi Mistrzyń >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/