LM siatkarzy: Skra też z kompletem punktów

Skra Bełchatów dołączyła do Zaksy Kędzierzyn-Koźle i Resovii Rzeszów, które wygrały już po dwa mecze siatkarskiej Ligi Mistrzów. W czwartkowy wieczór podopieczni Jacka Nawrockiego nie dali szans zespołowi Tomis Constanta.

Rumuńska drużyna jest kolejną, z tych niewiele wnoszących do sportowego poziomu Ligi Mistrzów. Poszerzenie rozgrywek do 28 ekip sprawiło, że faworyci muszą w fazie grupowej mierzyć się z zespołami dysponującymi zdecydowanie słabszym arsenałem siatkarskich argumentów.

Pierwszego seta bełchatowianie wygrali 25:20, choć mogli zwyciężyć o wiele wyżej. Prowadzili od pierwszej piłki, a różnica między rywalami w szczytowym momencie wynosiła 7 punktów.

Bardzo podobnie przebiegała druga partia, z tym że wówczas przez chwilę na tablicy wyświetlał się wynik korzystny dla gospodarzy. Chodzi o prowadzenie 1:0 i 2:1, z każdą kolejną wymianą zarysowywała się dominacja Skry, która w miarę szybko osiągnęła 6 punktów zaliczki i spokojnie dowiozła wygraną do końca seta. Wynik 25:19.

Ostatni set był najbardziej wyrównany, tzn. Tomis najdłużej utrzymywał kontakt z utytułowanym rywalem. Początkowo prowadził nawet 3 punktami, a w środkowej części tej rozgrywki było 12:12. Wtedy na zagrywce pojawił się Aleksandar Atanasijević i przy jego serwisie Skra zdobyła cztery punkty z rzędu i odjechała przeciwnikowi. Co ciekawe, wicemistrzowie Polski zmarnowali kilka piłek meczowych i wygrali „tylko” 25:20.

***

Tomis Constanta – Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 19:25, 20:25)

***

Wszystkie wyniki i tabele LM siatkarzy >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/