Siatkówka plażowa – ogłoszono kalendarz gier

FIVB ogłosiło podział na grupy rundy eliminacyjnej siatkówki plażowej podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. W zawodach weźmie udział polska para – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Polacy w swojej grupie D rozegrają następujące mecze:

29 lipca, 12:00 – Fijałek – Prudel (9) vs. Samoilovs – Sorokins (LAT) (16)
30 lipca, 22:00 – Gibb – Rosenthal (USA) (4) vs Fijalek – Prudel (9)
1 sierpnia, 13:00 0 Fijalek – Prudel (POL) vs Chiya – Goldschmit (RPA) (21)

Liczba w nawiasie oznacza ranking danej pary. Z 6 grup do 1/8 finału awansuje po 2 najlepsze zespoły + dwa z trzecich miejsc z najlepszym dorobkiem punktowym. Pozostałe duety z trzecich miejsc zagrają w barażach o 2 ostatnie miejsca w fazie pucharowej.

UWAGA: 
Informacje o turnieju siatkówki plażowej na bieżąco w naszej relacji LIVE z Londynu TUTAJ
oraz na stronie poświęconej Igrzyskom w Londynie – TUTAJ 

Dokładny kalendarz:

28 lipca:

10:00 Zhang Xi – Xue (CHN) vs Vasina – Vozakova (RUS)  K
11:00 Holtwick – Semmler (GER) vs Klapalová – Hájecková (CZE) K
12:00 Fijalek – Prudel (POL) vs Samoilovs – Sorokins (LAT) M
13:00  Brink – Reckermann (GER) vs Semenov – Prokopiev (RUS) M

15:30 Xu – Wu (CHN) vs Heyer – Chevallier (SUI) M
16:30 Sluková – Kolocová (CZE) vs Schwaiger D. – Schwaiger S. (AUT) K
17:30 Grotowski – Garcia-Thompson (GBR) vs Binstock – Reader  (CAN) M
18:30 Larissa – Juliana (BRA) vs Rigobert – Li Yuk Lo (MRI)K

21:00 Cunha – Ricardo (BRA) vs Skarlund – Spinnangr (NOR) M
22:00 Kuhn – Zumkehr (SUI) vs Arvaniti – Tsiartsiani (GRE) K
23:00 Gibb – Rosenthal (USA) vs Chiya – Goldschmit (RSA) M
24:00 May-Treanor – Walsh (USA) vs Cook – Hinchley (AUS) K

29 lipca:
10:00 Cicolari – Menegatti (ITA) vs Ukolova – Khomyakova (RUS) K
11:00 Herrera – Gavira (ESP) vs Benes – Kubala (CZE) M
12:00 Emanuel – Alison (BRA) vs Doppler – Horst (AUT)  M
13:00 Van Iersel – Keizer (NED) vs Liliana – Baquerizo (ESP) K

15:30 Nummerdor – Schuil (NED) vs Hernandez – Fa?e (VEN) M
16:30 Erdmann – Matysik  (GER) vs Plavins – Smedins (LAT) M
17:30  Goller – Ludwig (GER) vs Palmer – Bawden (AUS) K
18:30 Mullin – Dampney (GBR) vs Lessard – Martin (CAN) K

21:00 Talita – Antonelli (BRA) vs Meppelink – Van Gestel (NED) K
22:00 Kessy – Ross (USA) vs Zonta – Gallay (ARG) K
23:00 Rogers – Dalhausser (USA) vs Asahi – Shiratori (JPN) M
24:00 Heuscher – Bellaguarda (SUI) vs Nicolai – Lupo (ITA) M

30 lipca:
10:00 Klapalová – Hájecková (CZE) vs Rigobert – Li Yuk Lo (MRI) K
11:00 Zhang Xi – Xue (CHN) vs Kuhn – Zumkehr (SUI) K
12:00 Skarlund – Spinnangr (NOR) vs Binstock – Reader  (CAN) M
12:00 Samoilovs – Sorokins (LAT) vs Chiya – Goldschmit (RSA) M

15:30  Brink – Reckermann (GER) vs Xu – Wu (CHN) M
16:30 Larissa – Juliana (BRA) vs Holtwick – Semmler (GER) K
17:30 Arvaniti – Tsiartsiani (GRE) vs Vasina – Vozakova (RUS) K
18:30 Grotowski – Garcia-Thompson (GBR) vs Cunha – Ricardo (BRA) M

21:00  Heyer – Chevallier (SUI) vs Semenov – Prokopiev (RUS) M
22:00 Gibb – Rosenthal (USA) vs Fijalek – Prudel (POL) M
23:00 Schwaiger D. – Schwaiger S. (AUT) vs Cook – Hinchley (AUS) K
24:00 May-Treanor – Walsh (USA) vs Sluková – Kolocová (CZE) K

31 lipca:
10:00  Benes – Kubala (CZE) vs Asahi – Shiratori (JPN) M
11:00 Emanuel – Alison (BRA) vs Heuscher – Bellaguarda (SUI) M
12:00 Liliana – Baquerizo (ESP) vs Zonta – Gallay (ARG) W
13:00 Talita – Antonelli (BRA) vs Goller – Ludwig (GER) W

15:30 Plavins – Smedins (LAT) vs Hernandez – Fa?e (VEN) M
16:30 Nummerdor – Schuil (NED) vs Erdmann – Matysik  (GER) M
17:30 Palmer – Bawden (AUS) vs Meppelink – Van Gestel (NED) K
18:30 Mullin – Dampney (GBR) vs Cicolari – Menegatti (ITA) K

21:00 Ukolova – Khomyakova (RUS) vs Lessard – Martin (CAN) K
22:00 Rogers – Dalhausser (USA) vs Herrera – Gavira (ESP) M
23:00 Nicolai – Lupo (ITA) vs Doppler – Horst (AUT) M
24:00 Kessy – Ross (USA) vs Van Iersel – Keizer (NED) K

1 sierpnia:
10:00 Zhang Xi – Xue (CHN) vs Arvaniti – Tsiartsiani (GRE) K
11:00 Holtwick – Semmler (GER) vs Rigobert – Li Yuk Lo (MRI) K
12:00 Xu – Wu (CHN) vs Semenov – Prokopiev (RUS) M
13:00 Fijalek – Prudel (POL) vs Chiya – Goldschmit (RSA) M

15:30 Kuhn – Zumkehr (SUI) vs Vasina – Vozakova (RUS) K
16:30 Larissa – Juliana (BRA) vs Klapalová – Hájecková (CZE) K
17:30 Gibb – Rosenthal (USA) vs Samoilovs – Sorokins (LAT) M
18:30 Grotowski – Garcia-Thompson (GBR) vs Skarlund – Spinnangr (NOR) M

21:00 Cunha – Ricardo (BRA) vs Binstock – Reader  (CAN) M
22:00 Brink – Reckermann (GER) vs Heyer – Chevallier (SUI) M
23:00 Sluková – Kolocová (CZE) vs Cook – Hinchley (AUS) K
24:00 May-Treanor – Walsh (USA) vs Schwaiger D. – Schwaiger S. (AUT) K

2 sierpnia:
10:00 Nummerdor – Schuil (NED) vs Plavins – Smedins (LAT) M
11:00 Emanuel – Alison (BRA) vs Nicolai – Lupo (ITA) M
12:00 Van Iersel – Keizer (NED) vs Zonta – Gallay (ARG) K
13:00 Cicolari – Menegatti (ITA) vs Lessard – Martin (CAN) K

15:30  Herrera – Gavira (ESP) vs Asahi – Shiratori (JPN) M
15:30  Goller – Ludwig (GER) vs Meppelink – Van Gestel (NED) K
16:30 Mullin – Dampney (GBR) vs Ukolova – Khomyakova (RUS) K
16:30 Erdmann – Matysik  (GER) vs Hernandez – Fa?e (VEN) M
17:30 Kessy – Ross (USA) vs Liliana – Baquerizo (ESP) K
18:30 Talita – Antonelli (BRA) vs Palmer – Bawden (AUS) K

21:00 Heuscher – Bellaguarda (SUI) vs Doppler – Horst (AUT)
22:00 Rogers – Dalhausser (USA) vs Benes – Kubala (CZE)
23:00 Lucky Loser mecz 1 K
23:00 Lucky Loser mecz 2 K
24:00 Lucky Loser mecz 1 M
24:00 Lucky Loser mecz 1 M

3 sierpnia:
10:00 1/8 K lub M mecz 1
11:00 1/8 K lub M mecz 1

14:00 1/8 K lub M mecz 2
15:00 1/8 K lub M mecz 2

18:00 1/8 K lub M mecz 3
19:00 1/8 K lub M mecz 3

22:00 1/8 K lub M mecz 4
23:00 1/8 K lub M mecz 4

4 sierpnia:
10:00 1/8 K lub M mecz 5
11:00 1/8 K lub M mecz 5

14:00 1/8 K lub M mecz 6
15:00 1/8 K lub M mecz 6

18:00 1/8 K lub M mecz 7
19:00 1/8 K lub M mecz 7

22:00 1/8 K lub M mecz 8
23:00 1/8 K lub M mecz 8

5 sierpnia:
19:00 1/4 kobiet mecz 1
20:00 1/4 kobiet mecz 2

23:00 1/4 kobiet mecz 3
24:00 1/4 kobiet mecz 4

6 sierpnia:
19:00 1/4 mężczyzn mecz 1
20:00 1/4 mężczyzn mecz 2

23:00 1/4 mężczyzn mecz 3
24:00 1/4 mężczyzn mecz 4

7 sierpnia:

18:00 1/2 K lub M mecz 1
19:00 1/2 K lub M mecz 1

22:00 1/2K lub M mecz 2
23:00 1/2 K lub M mecz 2

8 sierpnia:
20:00 kobiety mecz o 3 miejsce
22:00 kobiety – finał

9 sierpnia: 
20:00 kobiety mecz o 3 miejsce
22:00 mężczyźni – finał


pubsport.pl
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/