Siatkówka: Polacy przegrali ze Słowenią

Polska reprezentacja siatkarzy przegrała ze Słowenią 2:3 podczas turnieju kwalifikacyjnego ME2015 rozgrywanego w Ljublanie. To pierwsza ekipy Stephane'a Antigi w tych eliminacjach.

Polacy po trzech zwycięstwach w zeszłym tygodniu we Wrocławiu, w piątek mieli potwierdzić dominację w grupie drugi raz ogrywając Słowenię. Przez pewien czas wydawało się, że tak właśnie będzie. Pierwszego seta wygrali łatwo – do 20. Dużo więcej dramaturgii przyniosła druga partia, w której Słoweńcy prowadzili nawet 23:21. Biało-czerwoni walczyli jednak do końca, wyrównali i wygrali na przewagi 26:24.

Trzecia odsłona tej rywalizacji była wyrównana do stanu 13:13. Potem trzy kolejne punkty zdobyli Polacy, ale przewagę tę strcili po przerwie technicznej, kiedy zrobiło się 19:19. Chwilę potem gospodarze znów prowadzili 23:21 oraz 24:22 i zwyciężyli w secie 27:25 nawet pomimo zmarnowania trzech setboli.

O tym, że Słoweńcy wyciągnęli wnioski z drugiego seta przekonaliśmy się po kolejnej partii, kiedy to na tablicy wyników zagościł remis 2:2. Słowenia zwyciężyła 26:24, choć biało-czerwoni prowadzili 22:21.

Stare siatkarskie powiedzenie mówiące, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3 potwierdziło się tego wieczora. Słowenia w tie-breaku szybko uzyskała 2 punktowe prowadzenie, które potem jeszcze zwiększyła i wygrała 15:11.

W sobotę i niedzielę polska reprezentacja zagra jeszcze mecze z Macedonią i Łotwą, które zdecydują, czy awansuje bezpośrednio do finałów Mistrzostw Europy 2015.