Siódmy etap Giro di Italia – chwila wytchnienia dla Majki

Giro di Italia 2014

W piatek w Giro di Italia odbędzie się siódmy etap – 211 km z Frosinone do Foligno. Na szczęście dla wielu kolarzy – w tym Rafała Majki, trasa jest raczej płaska i nie powinna sprawić wielu problemów.

Profil siódmego etapu Giro di Italia 2014:

Altimetria generale

Na trasie siódmego etapu będą dwie premie górskie (3 i 4 kategorii). Obie są jednak usytuowane na tyle wcześnie, że nie powinny rozerwać peletonu, spodziewany jest zatem finisz z duży grupy. 

To dobre wieści dla wielu kolarzy, ktrórzy doznali obrażeń w kraksie, jaka miała miejsce ok 12 km przed metą środowego etapu. Cieszy się m.in. Rafał Majka, który jest mocno poobijany i do mety dojechał… na rowerze kolegi z grupy Tinkoff-Saxo. Na szczęście stracił tylko 49 sekund i w klasyfikacji generalnej awansował na 4. miejsce.  

źr fotografii. gazetta.it

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz