PŚ w Soczi: triumf Andreasa Koflera

W konkursie skoków narciarskich zaliczanym do Pucharu Świata, który rozegrano w rosyjskim Soczi zwyciężył Andreas Kofler. Polacy zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. 

W konkursie wystartowało trzech reprezentantów Polski. Przez kwalifikacje pomyślnie przeszli Bartłomiej Kłusek, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Szczególnie skok tego ostatniego dawał powody do optymizmu. Przedwcześnie odpadł za to Krzysztof Miętus, który podzielił los takich sław jak Robert Kranjec, Peter Prevc, Juri Tepes czy Sebastian Colloredo.

Pierwsza seria stała na niezłym poziomie. By przejść do finałowej rozgrywki trzeba było dość wyraźnie przekroczyć punkt K. Uczyniło to dwóch Polaków – Kot uzyskał 97 metrów, a 50 centymetrów więcej miał Dawid Kubacki. Zajmowali odpowiednio 23 i 16. miejsce.

Prowadził Andreas Kofler, uzyskując 101,5 metra podczas próby z nieco niższej belki, którą obniżono na żądanie trenera. Druga lokata przypadała Richardowi Freitagowi, trzecia Andersowi Bardalowi. Rozczarowali Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer, którzy uzyskali po 96,5 metra i zajmowali odległe miejsca. Morgi był 17 (skok z niższej belki), a wczorajszy triumfator 27.

Schlieri spisał się niewiele lepiej w drugiej próbie. Po zaliczeniu 98 metrów awansował zaledwie kilka miejsc i zakończył zawody na 24. miejscu. Polacy spisali się przyzwoicie – Kubacki powtórzył odległość z pierwszej serii, a Kot uzyskał 96,5 metra. Skończyli miejsca na 17 i 22.

Kofler w drugiej serii wykorzystał sporą przewagę i spokojnie wygrał. Kapitalnie skakali Niemcy. Ostatecznie aż 5 było w pierwszej dziesiątce. Drugi finiszował Richard Freitag, trzeci był  Andreas Wellinger. Na piątym miejscu zawody skończył lider PŚ – Severin Frenud.

Kolejne zawody za tydzień w Engelbergu.

***

ZAPIS RELACJI LIVE Z KONKURSU >>

 ***

Klasyfikacja generalna i terminarz PŚ w skokach narciarskich >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/