Mundial Brazylia 2014 MŚ siatkarzy Polska 2014 MŚ piłkarzy ręcznych Katar 2015
WYNIKI NA ŻYWO: - piłka nożna - piłka ręczna - siatkówka - tenis - hokej na lodzie - koszykówka - TABELE PIŁKARSKIE

Turniej Czterech Skoczni 2013/14

turniej czterech skoczi logoW tym miejscu zgromadzimy najważniejsze informacje dotyczące Turnieju Czterech Skoczni 2013/14. Wyniki, tabele, terminarze oraz zasady turnieju w jednym miejscu!

PUCHAR ŚWIATA 2013/14 >>

Klasyfikacja

 
Kraj
Nazwisko
1
2
3
4
RAZEM:
1.Thomas Diethart297.3296.1122.7296.41012.5
2.Thomas Morgenstern296.8285.1118.8293.6994.3
3.Simon Ammann301.9278.5126.3285.7992.4
4.Peter Prevc297.3257.1122.1294.8971.3
5.Noriaki Kasai294.5265.3121.3281962.1
6.Anders Bardal297.9260.6113.7278.4950.6
7.KAMIL STOCH272264.9126.2275.1938.2
8.Gregor Schlierenzauer281.6264.8125.4260.2932
9.Michael Hayboeck284.6253.2102.3266.7906.8
10.Andreas Wellinger243.2267.2112273.3895.7
11.Michael Neumayer274.2256.398.7262891.2
12.MACIEJ KOT249.2255.9102251.4858.5
13.Anders Jacobsen224.5249.9112.7267.4854.5
14.Daiki Ito262.9246.197.3245.5851.8
15.Wolfgang Loitzl258.925122.4266.9799.2
16.Severin Freund279.3122.8113.3271.7787.1
17.Marinus Kraus282122.1114.6264.5783.2
18.Ansi Koivuranta123.7263.9127.5258.7773.8
19.Jarko Maeaettae258.7121.7117.5263760.9
20.Jan Matura122.9261.7108267.1759.7
21.KLEMENS MURAŃKA268.2257.3110.4116.3752.2
22.JAN ZIOBRO262.4122.5107.2250742.1
23.Janne Ahonen255.7258.9107.3115736.9
24.Richard Freitag127.2264.2117.3223.6732.3
25.Andreas Kofler261.7260.899.3109.2731
26.Jaka Hvala128.6245.9101.6252.4728.5
27.Stefan Kraft108.2240.5117.2257.7723.6
28.Robert Kranjec122.2255.8105238.8721.8
29.Andreas Wank263.5258102.876.4700.7
30.Lukas Hlava260.3117.332.6248.7658.9
31.Andreas Fannemel0275.7101.3276.1653.1
32.Taku Takeuchi273.4257.5102.20633.1
33.Jurij Tepes260.5121.50242.6624.6
34.PIOTR ŻYŁA257.300252.9510.2
35.KRZYSZTOF BIEGUN252.3236.700489
36.Gregor Deschwanden125.7122.2111.9122.9482.7
37.Jernej Damjan112.9254.40114.8482.1
38.Rune Velta0253.5105.4116.4475.3
39.Denis Korniłow115.2118.8117.4111.2462.6
40.Ronan Lamy-Chappuis122.6104.4100.3109.4436.7
41.Tom Hilde260.200114.7374.9
42.Martin Schmitt125.1247.400372.5
43.Mackenzie Boyd-Clowes253.50101.30354.8
44.Yuta Watase127118.299.30344.5
45.Tomaz Naglić116.1114.8112.50343.4
46.Jakub Janda01200221.2341.2
47.Antonin Hajek116.7118.3103.30338.3
48.Karl Geiger0111103.2119.6333.8
49.Ilija Hazetdinow110.7116.199.50326.3
50.Rok Justin120.410598.50323.9
51.Cestimir Kozisek109.5084113.3306.8
52.Manuel Fettner00109.5124.3233.8
53.Ole Marius Ingvaldsen128.200104.2232.4
54.Daniel Wenig117.6114.400232
55.Dawid Kubacki0089.8116.9206.7
56.Roberto Dellasega0096.4109.5205.9
57.Danny Queck124.7000124.7
58.Manuel Poppinger000122.2122.2
59.Markus Eisenbichler0114.600114.6
60.Sami Niemi0108.600108.6
61.Christoph Stauder000108.5108.5
62.Peter Frenette0095.3095.3
63.Sebastian Colloredo0093.7093.7
64.Simon Greiderer00091.491.4
65.Markus Schiffner0091.1091.1
1. Oberstdorf
2. Garmisch-Partenkirchen
3. Innsbruck
4. Bischofshofen

Terminarz

Z – Zapowiedź
P – Podsumowanie
L – Live

 Dzień Godz. Tpy Skocznia Linki:
28/12 16:30 kwalifikacje Oberstdorf – K120  
29/12 16:30 Konkurs K.O. Oberstdorf – K120 Podsumowanie 
31/12 14:00 kwalifikacje Ga-Pa – K125
1/01 14:00 Konkurs K.O. Ga-Pa – K125 Podsumowanie
3/01 14:00 kwalifikacje Innsbruck – K120
4/01 14:00 Konkurs K.O Innsbruck – K120  
5/01 16:30 kwalifikacje Bischofshofen – K125
6/01 16:30  Konkurs K.O Bischofshofen – K125  

Wyniki konkursów

Oberstdorf:

1. Ammann
2. Bardal
3. Prevc
3. Diethart
5. Morgenstern

13. STOCH
14. MURAŃKA
17. ZIOBRO
24. ŻYŁA
27. BIEGUN
28. KOT

Ga-Pa:

1. Diethart
2. Morgenstern
3. Ammann

7. STOCH
17. MURAŃKA
20. KOT
31. BIEGUN

Innsbruck:

Bischofshofen:

Zasady

Zasady Turnieju Czterech Skoczni 2013/14:

- klasyfikację końcową buduje się na podstawie zsumowania punktów (konkursowych nie tych przyznawanych w klasyfikacji PŚ) zdobytych przez zawodników w czterech konkursach Turnieju Czterech Skoczni 2013/14 - np. wygrany konkursu w Oberstdorfie do klasyfikacji TCS otrzyma nie 100 punktów, a tyle ile wyniesie jego końcowy wynik w tych zawodach (np. 249,6 pkt)

- by zostać sklasyfikowanym w Turnieju Czterech Skoczni wystarczy wystartować przynajmniej w jednym konkursie

- w pierwszej serii każdego konkursu bierze udział 50 zawodników (10 czołowych z PŚ + 40 najlepszych w kwalifikacjach)

- w pierwszej serii każdego konkursu rywalizacja toczy się systemem K.O (chyba, że w związku ze złymi warunkami nie udało się rozegrać kwalifikacji odpowiednio wcześniej)

- skoczkowie rywalizują w 25 parach. (1 miejsce w kwalifikacjach vs. 50. 2 vs. 49 itd.) zwycięzcy par awansują do drugiej serii

-  do drugiej serii przechodzi również 5 najlepszych spośród pokonanych w parach (szczęśliwi przegrani)

- w drugiej serii 30 zawodników rywalizuje normalnym systemem znanym z PŚ

- każdy konkurs wlicza się do klasyfikacji łącznej PŚ, punktowanie identyczne jak w PŚ – 100 pkt. za 1 miejsce, 80 za drugie itd.

Areny

Skocznia Oberstdorf

Oberstdorf, fot. Wikipedia

Ga-Pa

Ga-Pa, fot. http://www.zugspitzland.de

Bergisel

Innsbruck, fot. Wikipedia /autor: Mathias Bigge/

Bischofshofen

Bischofshofen, fot. Wikipedia /autor: junafani/

16 responses to “Turniej Czterech Skoczni 2013/14”

  1. Bischofshofen: TCS dla Dietharta | Pubsport.pl! Sportowe wiadomości i publicystyka

    […] Pełna klasyfikacja TCS >> […]

  2. TCS: Koivuranta najlepszy w Innsbrucku | Pubsport.pl! Sportowe wiadomości i publicystyka

    […] Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni >> […]

  3. TCS: Konkurs w Innsbrucku zagrożony | Pubsport.pl! Sportowe wiadomości i publicystyka

    […] Terminarz Turnieju Czterech Skoczni >> […]

  4. Diethart zdobyl Ga-Pa, Stoch na 7. miejscu | Pubsport.pl! Sportowe wiadomości i publicystyka

    […] Klasyfikacja TCS 2013/14 >> […]

  5. Oberstdorf: Triumf Ammanna, Stoch 13. z dużą stratą | Pubsport.pl! Sportowe wiadomości i publicystyka

    […] Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni >> […]

  6. TCS 2013/14: Rywale Polaków w I serii w Oberstdorfie | Pubsport.pl! Sportowe wiadomości i publicystyka

    […] Terminarz Turnieju Czterech Skoczni 2013/14 >> […]

  7. Oberstdorf: Sześciu Polaków wystąpi w pierwszym konkursie TCS 2013/14 | Pubsport.pl! Sportowe wiadomości i publicystyka

    […] Więcej o TCS 2013/14 >> […]

  8. 61. edycja Turnieju Czterech skoczni – przeżyjmy to jeszcze raz | Pubsport.pl! Sportowe wiadomości i publicystyka

    […] wystartuje 62. edycja Turnieju Czterech skoczni PubSport.pl przypomina przebieg poprzedniej. Imprezę w sezonie 2012/13 wygrał Gregor […]

  9. Laserowa linia na zeskoku już w Oberstdorfie | Pubsport.pl! Sportowe wiadomości i publicystyka

    […] Długo zapowiadana technologia laserowa, dzięki której widzowie na trybunach i skoczkowie będą widzieć linię, do której powinien doskoczyć zawodnik, by wyjść na prowadzenie zadebiutuje podczas konkursu w Oberstdorfie – otwarcia Turnieju Czterech Skoczni 2013/14.  […]

  10. Turniej Czterech Skoczni – podsumowanie konkursu w Innsbrucku

    [...] TCS 2012/13 [...]

  11. TCS: Zapowiedź konkursu w Innsbrucku

    [...] TCS 2012/13 [...]

  12. Drugi triumf Jacobsena, kapitalni Stoch i Kot!

    [...] TCS 2012/13 [...]

  13. Podsumowanie konkursu TCS w Oberstdorfie

    [...] TCS 2012/13 [...]

  14. TCS: konkurs skoków w Oberstdorfie [zapowiedź]

    [...] TCS 2012/13 [...]

  15. Turniej Czterech Skoczni 2011/12: Oberstdorf NA ŻYWO | pubsport.pl

    [...] Klasyfikacja i terminarz: Turniej Czterech Skoczni 2011/12 Reklama w internecie Sprawdź także Wiatr mocniejszy od StochaZapis relacji na żywo z szalonego konkursu w Innsbrucku, w którym po I serii prowadził Kamil Stoch… Relacja na żywo – Turniej Czterech Skoczni/Innsbruck: Zestaw …Gregor Schlierenzauer najlepszy w Ga-pa!Gregor Schlierenzauer wygrał drugi konkurs 60 Turnieju Czterech Skoczni o 4,1pkt wyprzedzając Andreasa Koflera. Na najniższym stopniu  podium uplasował się Daiki Ito. Kamil Stoch razem …Dominacja AustriakówPierwszy konkurs 60 Turnieju Czterech Skoczni został naznaczony kontuzją Toma Hilde, który po wylądowaniu za linią 131 metra nie ustał. Jego lewa narta odskoczyła na …Share| [...]

  16. Kto chętny na króla czterech skoczni? | pubsport.pl

    [...] faworyta rozpoczynającego się niebawem Turnieju Czterech Skoczni jest zadaniem niełatwym. Pretendentów jest wielu, a nie zawsze wygrywa ten, na którego się [...]

Leave a Reply


cztery − = 3