Skra pokonała Zenit Kazań

W swoim drugim meczu w Klubowych Mistrzostwach Świata siatkarzy, Skra Bełchatów pokonała Zenit Kazań 3:2 i jest niemal pewna awansu do półfinału turnieju w Katarze.

Pierwszą partię gracze z Kazania wygrali pewnie, nawet bardzo się nie przemęczając. W drugim secie również prowadzili przez cały czas, ale stracili koncentrację w końcówce. Skra po raz pierwszy wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu przy stanie 24:23, co było jednoznaczne z piłką setową. Chwilę potem było 1:1.

Trzeci set to znów łatwy łup rosyjskiego zespołu. Zanosiło się na zwycięstwo 3:1, ale wtedy obudziła się Skra. Trener Nawrocki był zmuszony do zmiany na pozycji rozgrywającego – Vincica, który doznał kontuzji, zastąpił Woicki i gra znów zaczęła się kleić. kra okazała się lepsza, pewnie wygrywając czwartego i piątego seta. Rywale oddawali bełchatowianom mnóstwo punktów w polu zagrywki. Zdarzało się, że 2 -3 razy pod rząd  psuli serwis.

Doskonałe zawody rozgrywał w barwach Skry Serb Atanasijević, który skończył wiele trudnych ataków. Dobrze wspierał go też Kubańczyk Cala, między innymi zaskakując rywali kilkoma świetnym serwisami. Wśród rywali wyróżnił się Amerykanin Anderson, dysponujący kapitalną zagrywką i skutecznym atakiem.

Skra praktycznie zapewniła sobie awans do półfinału. Jutro zagra ostatni mecz grupowy z Katarskim Al Arabi. Początek o 18:00