Finał tym razem bez Skry

Sada Cruzeiro wyeliminowała Skrę Bełchatów z walki o złoty medal Klubowych MŚ siatkarzy. Brazylijczycy wygrali 3:2.

Początek meczu nie był udany dla drużyny z Bełchatowa. Niemal od razu zarysowała się 2-3 punktowa przewaga Brazylijczyków, którzy wygrali pierwszego seta 25:21.

Druga partia należała do Skry, chociaż do stanu 17:17 ciężko było wskazać drużynę lepszą. Wówczas to wicemistrzowie Polski zdobyli 3 punkty z rzędu – atakiem, po błędzie technicznym rywala i blokiem. Takiego kapitału w końcówce seta nie dało się już roztrwonić i na tablicy wyników zagościł remis 1:1.

Trzeciego seta znów wygrała Sada, chociaż polska ekipa często wychodziła w tej części na prowadzenie. Bełchatowianie prowadzili nawet 19:18. Wówczas rywalom zaskoczył serwis i momentalnie zrobiło się 19:21. Doszło do dramatycznej końcówki i gry na przewagi, ale ostatecznie zespół Cruzeiro triumfował 27:25.

Grając z nożem na gardle podopieczni Jacka Nawrockiego nerwowo rozpoczęli czwartego seta. Jeszcze w środkowej fazie rozgrywki przegrywali nawet czterema punktami. Przełom nastąpił przy stanie 17:20 – trzy udane bloki bełchatowian doprowadziły do remisu. Od tego momentu gracze Skry byli pewniejsi i zwyciężyli 25:23.

Tie-break’a polski zespół oddał jednak praktycznie bez walki. Do stanu 7:7 wszystko wyglądało jeszcze przyzwoicie, ale cztery punty z rzędu przy zagrywce Williama rozstrzygnęły sprawę awansu. Inna sprawa, że przez całego piątego seta Skra zepsuła prawie każdą zagrywkę. W takich okolicznościach ciężko było liczyć na trzeci w historii klubu udział w finale.

Sada zmierzy się w decydującym o złocie mecz z Trentino, Skra zagra o brąz Zenitem Kazań. Mecze jutro.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!