Jeszcze Barca nie zginęła… [wideo]

FC Barcelona rozgromiła AC Milan 4:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA. Gospodarze odrobili z nawiązką dwubramkową stratę z pierwszego spotkania (0:2).

Spotkanie rozpoczęło się od piorunującego uderzenia Leo Messiego. Już w 5. minucie Argentyńczyk kapitalnym strzałem z 15 metrów dał prowadzenie swojej ekipie.

Przez kolejne pół godziny gospodarze dominowali na każdym centymetrze boiska. Stworzyli sobie także kilka doskonałych okazji na drugą bramkę. Świetnie spisywał się jednak bramkarz gości – Abbiati. Obronił on m.in. świetny strzał Iniesty z 18 metrów, oraz uderzenie Xaviego.

Kluczowy moment meczu miał miejsce między 38. a 40. minutą. Najpierw Niang zmarnował okazję sam na sam z Valdesem (trafił w słupek)

Chwilę potem Messi podwyższył na 2:0.  Tym razem Argentyńczyk strzelał z nieco dalszej odległości i po ziemi.

Już dziewięć minut po przerwie Milan musiał zmienić swoją taktykę, po ładnej asyście Xaviego bramkę na 3:0 zdobył David Villa.

Od tego czasu to goście musieli gonić wynik. Zdołali przejąć inicjatywę i stworzyć kilka podbramkowych okazji, żadna z nich nie była jednak przesadnie dogodna. W doliczonym czasie gry Jordi Alba dobił przyjezdnych czwartym golem.

więcej wkrótce…

***

W drugim wtorkowym spotkaniu Schalke przegrało u siebie z Galatasaray 2:3. Do dalszych gier awansowali Turcy – pierwszy mecz zakończył się bowiem remisem 1:1.