Skrót z poniedziałku w NBA

Świąteczne lenistwo dalej mi się udziela i ciężko przychodzi coś napisać więc tym razem tylko kilka szybkich faktów ostatniej nocy.

* Pistons przegrali z Bobcats 100-105, Jason Maxiel, który zagrał w tym meczu dokładnie 5 minut i 53 sekundy i w tym czasie Pistons byli na minusie 19 punktów. Był to najgorszy wynik plus-minus pojedynczego gracza, który spędził poniżej sześciu minut na parkiecie. Poprzedni „rekord” należał do Spencera Hawes z 76ers podczas przegranej 116-123 z Cavs.

* Mavericks wygrali 103-93 z Thunder co jest ich 17. wygraną w ostatnich 18 meczach. Na wyjeżdzie notują bilans 11-1 i osiągnęli to jako piaty zespół w historii. Na początku trzeciej kwarty kontuzji nabawił się Dirk Nowitzki po wcześniejszym zdobyciu 13 punktów w pierwszej kwarcie. Obecnie nie wiadomo jeszcze ile potrwa przerwa w grze Niemca.

* Magic zanotowali trzecią wygraną z rzędu po pokonaniu Nets 104-88. Jak widać coraz lepiej radzą sobie nowe nabytki zespołu SVG. Pierwsze dwa mecze w nowym składzie zakończyły się porażkami. Po powrocie na Florydę formę odzyskał Hedo Turkoglu. Tym razem zanotował 20 pkt., 7 zb. i 5 ast. Był to jego trzeci mecz z rzędu kiedy zanotował skuteczność powyżej 50% (8-13 FG). Ryan Anderson zanotował 12 zbiórek.

* Clippers wygrali piąty z ostatnich sześciu meczów. Ich ofiarą tym razem zostali Kings (100-99). Nie napiszę nic nowego jeśli poinformuję, że Blake Griffin zaliczył kolejne double-double (24 pkt., 14 zb. i 4 ast.)