Skróty rewanżów 1/4 finału Ligi Europy

W czwartek rozegrano rewanżowe mecze 1/4 finału Ligi Europy UEFA. Awans wywalczyły Chelsea, Benfica, Fenerbahce oraz FC Basel. Prezentujemy skróty ćwierćfinałów.

Rubin Kazań – Chelsea 3:2

Szybko strzelony przez Chelsea gol sprawił, że Rubin potrzebował do awansu czterech bramek. Mimo ambitnej walki, Rosjanom nie udało się osiągnąć wyniku dającego półfinał. Mimo tego, publiczność na Łużnikach mogła czuć się usatysfakcjonowana.

Basel – Tottenham 2:2 k. 4:1

W Bazylei zanotowano identyczny wynik jak w Londynie i o awansie zdecydowała seria rzutów karnych. Warto nadmienić, że goście doprowadzili do remisu 7 minut przed końcem, a całą dogrywkę grali w „10”, po czerwonej kartce dla Vertonghena w 90. minucie.

Rzuty karne:

Newcastle – Benfica 1:1

Benfica przyjecahła z dwubramkową zaliczką i w pierwszej połownie nic nie zapowiadało, że mogłaby ją roztrwaonić. Newcastle właściwie nie zagrażało wtedy bramce portugalskiej drużyny, a gola dającego nadzieję zdobyło dopiero w 71. minucie. Benfica przetrzymała jednak do ostatniej minuty, a w doliczonym czasie dobiła rywali wyrównującym golem.

Lazio – Fenerbahce 1:1

Turcy wygrali 2:0 w pierwszym meczu i w rewanżu długo utrzymywali bezpieczny bezbramkowy remis. Po trafieniu Lulica w 60. minucie zrobiło się trochę nerwowo, ale 13. minut potem Erkin strzelił na 1:1 i rozstrzygnął losy dwumeczu.