Śląsk znów wiceliderem

W sobotnich meczach ekstraklasy wygrane zanotowały Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok.

Śląsk Wrocław – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

1:0 Diaz 83′ – k

W starych sportowych grach komputerowych była często możliwość wpisania kodów, np. powiększających głowy piłkarzom w Fifie. Taki kod wpisał swoim zawodnikom przed tym meczem chyba Kamil Kiereś. Niemal każde dośrodkowanie Kosowskiego z wolnego czy rożnego trafiało na głowę jego kolegów… jakby mieli tą część ciała znacznie większą niż przeciwnicy.

W 3. minucie tego spotkania Dariuszowi Pietrasiakowi musiał przypomnieć się mecz z Legią sprzed kilku tygodni. Wtedy to na samym początku sprezentował Legii gola, teraz omal nie stało się podobnie. Obrońca Śląska bezsensownie sfaulował w polu karnym Dawida Nowaka i sędzia pokazał na punkt 11-stu metrów. Grzegorz Baran strzelił jednak lekko i Marian Kelemen złapał piłkę. 5. minut potem Dawid Nowak wyszedł sam na sam z Kelemenem, ale bramkarza Śląska znów spisał się znakomicie.

Przez cała pierwszą połowę przeważała drużyna gości, tuż przed przerwą Kelemen znów stanął oko w oko z rywalami z Bełchatowa i znów ten pojedynek wygrał.

Po przerwie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Bełchatów nie stwarzał już tylu sytuacji, ale nadal przeważał. Kwadrans przed końcem Kelemen wybronił kolejną stuprocentową sytuację dla gości.

W 84. minucie Cristian Diaz pokazał Grzegorzowi Baranowi jak wykonywać rzut karny i dał wygraną gospodarzom.

Śląsk: Kelemen – Socha, Celeban, Piatrasiak, Wasiluk, Elsner, Dudek (80′ Diaz), Cetnarski (46′ Sobota), Stevanović (59′ Ćwielong), Mila, Łukasz Gikiewicz
GKS: Sapela – Modelski, Zbozień, Sawala, Popek, Mateusz Mak, Baran (87′ Wacławczyk), Bożok, Kosowski (85′ Michał Mak), Marcin Żewłakow, Nowak (79′ Buzała)

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (1:0)

1:0 Makuszewski 18′

Mecz lepiej zaczęli goście. Jagiellonia w pierwszym kwadransie nie stwarzała zagrożenia. W 18. minucie jedna z pierwszych prób gospodarzy  zakończyła się powodzeniem. Z dystansu ładnie uderzył Maciej Makuszewski. Kilka minut potem na 2:0 mógł podwyższyć Norambuena, ale Pareiko obronił rzut karny podyktowany za zagranie ręką Cezarego Wilka.

Po przerwie przeważała Jagiellonia, ale gole już nie padły.

Jagiellonia: Sandomierski – Grzyb, Cionek, Gusić, Norambuena, Kupisz, Bandrowski, Tymiński, Dzalamidze (46′ Pejović), Makuszewski, Pawłowski (69′ Rasiak)
Wisła: Pareiko – Lamey, Diaz, Uryga, Paljić, Małecki (70′ Iliev), Wilk, Brud (62′ Genkow), Jirsak ,Kirm ,Biton (76′ Melikson)