Słodko-gorzkie eliminacje w Lillehammer – awans Marcisz, odpadnięcie Kowalczyk

Justyna Kowalczyk odpadła w elimacjach sprintu techniką dowolną – pierwszej konkurencji trzyetapowego cyklu Pucharu Świata rozgrywanego w Lillehammer. Jedyną Polką w fazie finałowej będzie Ewelina Marcisz, która sensacyjnie zajęła 25. lokatę.

Eliminacje wygrała Marit Bjoergen, która trasę pokonała w czasie 2:57,50. Za jej plecami uplasowały się aż cztery inne Norweżki. Drugie miejsce przypadło Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecie Maiken Caspersen Falli.

Justyna Kowalczyk do zwyciężczyni straciła ponad 11 sekund i zajeła 37. miejsce. O jedną lokatę niżej uplasowała się Sylwia Jaśkowiec. Wobec tych rezultatów, niespodziewanie jedyną Polką w fazie finałowej będzie Ewelina Marcisz (25. czas eliminacji). Kornelia Kubińska i Paulina Maciuszek pobiegły słabiutko i zajeły lokaty w dziewiątej dziesiatce.

Początek rywalizacji finałowej o 13:30.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/