Amerykanin Kotsenburg pierwszym mistrzem z Soczi – snowboardowy slopestyle rozstrzygnięty

Amerykanin Sage Kotsenburg zdobył złoty medal ZIO Soczi 2014 w snowboardowym slopestyle’u. Drugie miejsce przypadło Norwegowi Staale Sandbechowi, a brąz Kanadyjczykwoi Markowi McMorrisowi. Polacy nie startowali.

W historycznym olimpijskim finale wzięło udział dwunastu zawodników – ośmiu z nich awansowało bezpośrednio z czwartkowych kwalifikacji, czterech kolejnych w sobotę rano wywalczyło promocję z półfinałów.

W pierwszym przejeździe najlepszy okazał się Amerykanin Sage Kotsenburg, drugi był Brytyjczyk Jamie Nicholls, a trzecie miejsce przypadło Svenowi Thorgrenowi ze Szwecji. Zasady rozgrywki nie odbierały jednak nikomu szans na medale – do końcowego wyniku liczył się bowiem lepszy wynik z spośród tych osiągniętych w dwóch przejazdach. Na poprawę liczył m.in. jeden z wielkich faworytów – Kanadyjczyk Parrot, który podparł ostatni skok i plasował się na siódmej pozycji.

W swojej drugiej próbie z bardzo dobrej strony pokazał się inny zawodnik spod znaku klonowego liścia – Mark McMorris – uzyskał on 88,75 pkt i awansował na drugie miejsce. Między innymi przez to, swoje szanse na medal zaprzepaścił Nicholls, który pojechał słabo i do wyniki zaliczył 85,5 pkt za 1. zjazd. Wyprzedził go Thorgren – Szwed poszedł na całość, poprawił swą ocenę o prawie 4 pkt i wskoczył na trzecią lokatę.

Czołówki nie zmienił jadący jako czwarty od końca Fin Tonteri, doskonale spisał się natomiast Norweg Staale Sandbech, w pięknym stylu wykonał on wszystkie swoje triki, uzyskał 91,75 pkt i wyszedł na drugie miejsce, przegrywając z Kotsenburgiem (słabszy drugi przejazd) 1,75 pkt. Ostatni tego dnia występ – Kanadyjczyka Parrota był przyzwoity i wysoko oceniony (87,25 pkt), ale dał mu tylko piąte miejsce. Do podium brakło mu 1,5 pkt.

Wyniki:

1. Kotsenburg (USA) 93,50
2. Sandbech (NOR) 91,75
3. McMorris (CAN) 88,75
4. Thorgren (SWE) 87,50
5. Parrot (CAN) 87,25

Oficjalne wyniki (PDF) >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/