Snowboard wypiera tradycyjne narty? Włoskie kurorty są już gotowe na taką zmianę

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sportem zimowym na świecie było narciarstwo zjazdowe. Dziś wielu sympatyków nart odkłada je na bok, stawiając na przygodę ze snowboardem. Dla jednych to chwilowe urozmaicenie, dla innych – zmiana na stałe. Dotyczy to młodych ludzi, którzy wokół tego sportu tworzą nową, własną kulturę.

Rosnące zainteresowanie na jazdę na snowboardzie dostrzegli właściciele wielu znanych stacji narciarskich. Dla nich ważną kwestią stało się dostosowanie swych ośrodków do potrzeb snowboardzistów w taki sposób, by i narciarze, i fani deski mogli miło spędzać czas. Efektem tego jest rosnąca liczba miejsc przyjaznych wszystkim miłośnikom sportów zimowych, choć ze względu na liczbę snowparków na szczególne wyróżnienie zasłużyły sobie Włochy. Kurortów, które mogą dać dobry przykład innym ośrodkom, jest tu sporo. Wśród tych ośrodków narciarskich, które Rainbow Tours szczególnie poleca na snowboard we Włoszech, znajduje się m.in. leżąca w centrum Dolomitów Val di Fassa. Jakie udogodnienia czekają tam na wszystkich miłośników sportów zimowych?

Dla każdego coś miłego.  Val di Fassa przyciąga infrastrukturą

Val di Fassa to miejsce godne polecenia z kilku względów. Piękne widoki i świetne zagospodarowanie sprawiają, że tu każdy może się poczuć wyjątkowo. Na turystów czeka tu aż 80 wyciągów oraz gęsta sieć tras zjazdowych o łącznej długości 220 km. Są to trasy o dość zróżnicowanym stopniu trudności, dzięki czemu ośrodek staje się miejscem atrakcyjnym zarówno dla początkujących narciarzy, jak i dla tych, którzy na włoskich stokach szukają mocniejszych wrażeń. Urządzono tu również snowpark, który szybko zyskał uznanie wśród młodszych gości. Trasy przeznaczone tylko dla fanów deski oraz rynny, pozwalające im na ćwiczenie skoków i innych akrobacji to przecież wyjątkowo ważne sprawy dla amatorów tej popularnej dyscypliny.

Snowboard: czy warto postawić na tę dyscyplinę?

Skąd bierze się popularność deski i dlaczego sympatyków tego sportu zimowego przybywa w tak szybkim tempie? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest sporo. Snowboard to moc wrażeń oraz znacznie większa porcja emocji w czasie zjazdu. Szczególnie popularna stała się ta dyscyplina wśród młodych ludzi, którzy na stoku chcą się przede wszystkim wyszaleć. To sport dla każdego, choć osoby marzące o szybkiej jeździe na desce czy też o wykonywaniu karkołomnych akrobacji muszą się wykazać dobrą kondycją oraz zręcznością. Niezbędne jest też posiadanie odpowiedniego wyposażenia.  Ponieważ o wypadki związane z utratą równowagi nietrudno, należy pamiętać nie tylko o wyborze odpowiedniej deski, ale i ochraniaczy oraz kasku.

Snowboard kojarzy się z wolnością i niezależnością. Jest symbolem energii i młodości. Dla młodych ludzi stał się dyscypliną znacznie atrakcyjniejszą niż tradycyjne narciarstwo zjazdowe. Czy najważniejsze ośrodki narciarskie w Europie będą w stanie przystosować się również do potrzeb snowboardzistów? Miejmy nadzieję, że z nowymi wyzwaniami poradzą sobie równie dobrze, jak włoskie stacje.

Wpis gościnny, jego autorem nie jest żaden ze współpracowników pubsport.pl


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/