Sobota w Vikersund

Sobota w Vikersund

W sobotę ( 12.02.11) będziemy mieli dawkę kolejnych emocji związanych ze światem skoków narciarskich.

Może to być jeden z najwspanialszych konkursów w historii , najbardziej emocjonujących. Wiemy doskonale jak długi jest nowy obiekt w Vikersund , jak daleko można tam poszybować . Na treningu mieliśmy jeden rekord świata , w kwalifikacjach drugi rekord świata. Wspaniały skok w kwalifikacjach oddał nowy rekordzista świata Johan Remen Evensen. Poprzedni  rekordzista świata , także Norweg , Bjorn Einar Roomoren w kwalifikacjach oddał skok na długość …….106 metrów. Na pewno będzie to bardzo ważny konkurs dla Morgersterna , któremu brakuje już tylko 80 punktów do zdobycia Pucharu Świata. Niespodziankę jak zwykle mogą sprawić młodziutki Niemiec Severin Freund oraz świetnie latający na mamutach Robert Kranjec. Ten drugi w kwalifikacjach oddał skok na 232 metry. Oczywiście nie można tu pominąć Martina Kocha. Na treningu Austriak oddał skok na odległość 241,5 m. W ostatnim konkursie w Oberstorfie też królował , przed Tomem Hilde i Gregorem Schlierenzauerem , ktory powoli dochodzi do optymalnej formy po kontuzji. Właściwie jest już jej bardzo blisko.

Evensen

Jak co konkurs liczymy na Polaków. Zwykle myślimy tu głównie o Kamilu Stochu i Adamie Małyszu. Ten pierwszy w kwalifikacjach się nie wykazał ( przynajmniej jak na jego możliwości) , skacząc na odległość 195 metrów. Adam skoczył na odległość 218 metrów , ale jego skok wyglądał dość asekuracyjnie i w konkursie raczej da z siebie więcej. Mówie , że zwykle myslimy o sukcesach Kamila Stocha czy Adama Małysza , ale zawsze też jest nadzieja , że jakiś ,,jedynak” zakwalifikuje się do ,,trzydziestki”. Niestety , w samym konkursie będzie tylko trzech Polaków : wspomniana dwójka i Piotr Żyła. Ten w kwalifikacjach też się nie popisał(161 m) , ale na awans do konkursu to wystarczyło. Jednak , czy to wystarczy na awans do drugiej serii?-Raczej , na pewno nie. I tak było okej , w porówananiu ze skokami dwóch pozostałych Polaków startujących w kwalifikacjach. Maciej Kot skoczył na odległość 131 metrów , a potem pobił go Marcin Bachleda , który ostatecznie zajął ostatnią lokatę w kwalifikacjach skacząc na odległość ……102 metrów.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl