Dario Cologna jest wielki – Szwajcar triumfował w biegu łączonym

Szwajcar Dario Cologna wygrał w Krasnej Polanie bieg łączony mężczyzn na 30 km podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Srebrny medal przypadł Szwedowi Markusowi Hellnerowi, a brązowy Martinowi Sundby z Norwegii. 

Przez długie kilometry bieg łączony mężczyzn był partią szachów – na czele była bardzo szeroka czołówka, której nikt nie potrafił rozerwać. Na przebieg rywalizacji większego wpływu nie miała nawet zmiana nart i stylu – kandydatów do medali wciąż nie ubywało.

Gdy do mety pozostało mniej niż 5 km na przedzie było 17 biegaczy, w tym ci wszyscy uznawani za faworytów – Liegkow, Hellner, Northug, Cologna, Wylegżanin, Sundby czy Duerr. Około kilometra przed finiszem mocne tempo narzucił Dario Cologna, spowodowało to, że od reszty stawki oderwała się czwórka – oprócz Szwajcara byli w niej Wylegżanin, Hellner i Sundby. Cologna nie miał zamiaru zwalniać i na ostatnich kilkuset metrach zyskał nieznaczną przewagę nad Szwedem, która pozwoliła mu na zdobycie złotego medalu. Hellner zadowolił się srebrem, a brąz wydarł w ostatniej chwili Sundby. Oznacza to, że gospodarze igrzysk wciąż są bez medalu na tej imprezie. Wylegżanin był czwarty, a piąty finiszował Ilja Czernousow.

Najlepszy z Polaków – Maciej Kreczmer zajął 39. miejsce, 61. był Paweł Klisz, a 64. Jan Antolec.

Wyniki:

1. Cologna (SUI)
2. Hellner (SWE) +0:00,4
3. Sundby (NOR) + 0:01,4
4. Wylegżanin (RUS) + 0:01,5
5. Czernousow (RUS) + 0:13,6

39. KRECZMER + 3:32,2
61. KLISZ + 9:03,1
64. ANTOLEC + 10:03,4

Oficjalne wyniki (PDF) >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/