Soczi 2014: Składy drużyn na skoki narciarskie

Prezentujemy podsumowanie kadr poszczególnych zespołów na zawody w skokach narciarskich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. W drużynie austriackiej znalazł się m.in. Thomas Morgenstern, który niedawno miał fatalny wypadek na skoczni w Tauplitz.

NIEMCY:

Mężczyźni: Richard Freitag, Severin Freund, Andreas Wellinger, Andreas Wank, Marinus Kraus
Kobiety: Carina Vogt, Katharina Althaus, Gianina Ernst, Ulrike Graessler

POLSKA:

Mężczyźni: Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro, Piotr Żyła, Dawid Kubacki

JAPONIA:

Men: Noriaki Kasai, Daiki Ito, Taku Takeuchi, Reruhi Shimizu, Yuta Watase
Ladies: Sara Takanashi, Yuki Ito, Yurina Yamada

SŁOWENIA:

Mężczyźni: Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Jaka Hvala, Jernej Damjan
Kobiety: Spela Rogelj, Katja Pozun, Maja Vtic, Eva Logar

NORWEGIA:

Mężczyźni: Anders Bardal, Anders Fannemel, Anders Jacobsen, Rune Velta, Daniel-Andre Tande
Kobiety: Line Jahr, Maren Lundby, Helena Olsson Smeby

AUSTRIA:

Mężczyźni: Gregor Schierenzauer, Thomas Morgenstern, Thomas Diethart, Michael Hayboeck, Andreas Kofler
Kobiety: Daniela Iraschko-Stolz, Chiara Hoelzl

USA

Mężczyźni: Nick Fairall, Nick Alexander, Anders Johnson, Peter Frenette
Kobiety: Jessica Jerome, Sarah Hendrickson Lindsey Van

SZWAJCARIA:

Mężczyźni: Simon Ammann, Gregor Deschwanden
Kobiety:: Bigna Windmueller

FINLANDIA:

Mężczyźni: Janne Ahonen, Jarkko Maeaettae, Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Janne Happonen
Kobiety: Julia Kykkaenen

ESTONIA:

Mężczyźni: Kaarel Nurmsalu, Siim-Tanel Sammelselg

BUŁGARIA:

Mężczyźni: Vladimir Zografski

ROSJA:

Mężczyźni: Dimitrij Wassiliew, Denis Korniłow, Alexiej Romaszow, Michaił Maksimoczkin, Ilmir Hazetdinow
Kobiety: Irina Avvakumova

FRANCJA:

Mężczyźni: Ronan Lamy-Chappuis
Kobiety: Julia Clair, Lea Lemare, Coline Mattel

KOREA POŁUDNIOWA:

Mężczyźni: Heung-Chul Choi, Hyun-Ki Kim, Chil-Ku Kang, Seou Choi

KANADA:

Mężczyźni: Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Rowley, Dusty Korek, Trevor Morrice
Kobiety: Atsuko Tanaka, Taylor Henrich, Alexandra Pretorius

RUMUNIA:

Mężczyźni: Iulian Pitea

GRECJA:

Mężczyźni: Nico Polychronidis

CZECHY:

Mężczyźni: Jan Matura, Jakub Janda, Roman Koudelka, Antonin Hajek, Lukas Hlava

WŁOCHY:

Mężczyźni: Davide Bresadola, Roberto Dellasega, Sebastian Colloredo
Kobiety: Evelyn Insam, Elena Runggaldier

KAZACHSTAN:

Mężczyźni: Alexiej Pchelincew


pubsport.pl
Damian Ślusarczyk

29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć „coś” ciekawego w każdej dyscyplinie sportu.
Obserwuj mnie na Twitterze

http://www.pubsport.pl/