Jesteś tutaj
Główna > Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 > Soczi 2014 – Hokej na lodzie

Prezentujemy terminarze, wyniki turniejów hokeja na lodzie mężczyzn i kobiet podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.


[tab:Gr A]

Grupa A:

# Drużyna M W Wpd Ppd P G+ G- +/- Pkt
1. USA USA 3 2 1 0 0 15 4 11 8
2. Rosja Rosja 3 1 1 1 0 8 5 3 6
3. Słowenia Słowenia 3 1 0 0 2 6 11 -5 3
4. Słowacja Słowacja 3 0 0 1 2 2 11 -9 1

Terminarz:

13/02/2014: Rosja Rosja – Słowenia Słowenia  5:2 (2:0, 1:2,2:0)
1:17 Owieczkin (1:0), 3:54 Małkin (2:0) 21:43 Jeglić (2:1), 37:48 Kowalczuk (3:1), 38:52 Jeglić (3:2) 43:59 Nikuszkin (4:2), 47:53 Biełow (5:2)
13/02/2014: Słowacja Słowacja – USA USA 1:7 (0:1, 1:6, 0:0)
14:27 Carlson (0:1) 20:24 Tatar (1:1), 21:26 Kesler (1:2), 22:32 Stasny (1:3), 28:16 Backes (1:4), 33:30 Stasny (1:5), 34:20 Kessel (1:6), 35:17 Brown (1:7)

15/02/2014: Słowacja SłowacjaSłowenia Słowenia 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
43:23 Ticar (0:1), 48:59 Razingar (0:2), 49:22 Kopitar (0:3), 59:42 Jurco (1:3)
15/02/2014: USA USA – Rosja Rosja 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, d.0:0 k.1:0 )
29:15 Datsyuk (0:1), 36:34 Fowler (1:1) 49:27 Pavelski (2:1), 52:44 Datsyuk (2:2) RK Oshie (3:2)

16/02/2014: Rosja Rosja – Słowacja Słowacja 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 d. 0:0 k. 1:0)
RK Radułow (1:0)
16/02/2014: Słowenia Słowenia – USA USA 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
01:04 Kessel (0:1), 04:33 Kessel (0:2) 31:05 Kessel (0:3), 32:17 McDonagh (0:4) 43:26 Backes (0:5) 59:42 Rodman (1:5)

[tab:Gr B]

Grupa B:

# Drużyna M W Wpd Ppd P G+ G- +/- Pkt
1. Kanada Kanada 3 2 1 0 0 11 2 9 8
2. Finlaindia Finlandia 3 2 0 1 0 15 7 8 7
3. Austria Austria 3 1 0 0 2 7 15 -8 3
4. Norwegia Norwegia 3 0 0 0 3 3 12 -9 0

Terminarz:

13/02/2014: Finlandia Finlaindia – Austria Austria 8:4 (4:2, 2:0, 2:2)
0:36 Grabner (0:1), 5:15 Granlund (1:1), 9:19 Hundertpfunt (1:2), 11:23 Lepisto (2:2), 19:25 Matta (3:2), 19:33 Immonen (4:2), 21:43 Jokinen (5:2), 32:10 Kontiola (6:2) 41:29 Grabner (6:3), 51:25 Immonen (7:3), 54:22 Grabner, 58:29 Granlund (8:4)
13/02/2014: Kanada Kanada – Norwegia Norwegia 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
26:20 Webber (1:0), 35:19 Benn Ja. (2:0), 40:22 Thorsten (2:1) 41:22 Doughty (3:1) 

14/02/2014: Kanada Kanada – Austria Austria 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
5:24 Doughty (1:0), 10:12 Weber (2:0), 22:39 Carter (3:0), 24:09 Carter (4:0), 34:33 Carter (5:0), 36:48 Getzlaf (6:0)
14/02/2014: Norwegia Norwegia – Finlaindia Finlandia 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
5:46 Selanne (0:1), 6:51 Korpikoski (0:2), 17:21 Lehtera (0:3), 28:03 Korpikoski (0:4), 31:26 Jokinen (0:5), 41:01 Skroder (1:5), 57:41 Maatta (1:6)

16/02/2014: Austria Austria – Norwegia Norwegia 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
04:27 Grabner (1:0), 6:52 Rafl (2:0) 28:02 Skroder (2:1) 58:23 Grabner (3:1)
16/02/2014: Finlandia Finlaindia – Kanada Kanada 1:2 pd (0:1, 1:0, 0:0, d. 0:1)
13:44 Doughty (0:1) 38:00 Ruutu (1:1) 62:32 Doughty (1:2)

[tab:Gr C]

Grupa C:

# Drużyna M W Wpd Ppd P G+ G- +/- Pkt
1. Szwecja Szwecja 3 3 0 0 0 10 5 5 9
2. Szwajcaria Szwajcaria 3 2 0 0 1 2 1 1 6
3. Czechy Czechy 3 1 0 0 2 6 7 -1 3
4. Czechy Łotwa 3 0 0 0 3 5 10 -5 0

Terminarz:

12/02/2014: Czechy Czechy – Szwecja Szwecja 2:4 (0:2, 2:2. 0:0)
10:07 Karlson (0:1), 13:17 Berglund (0:2), 20:51 Zetterberg (0:3), 24:07 Karlsson (0:4), 28:12 Zidlicky (1:4) 30:01 Jagr (2:4) 
12/02/2014: Łotwa Łotwa – Szwajcaria Szwajcaria 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
59:52 Moser (0:1)

14/02/2014: Czechy Czechy – Łotwa Łotwa 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
10:10 Erat (1:0), 13:05 Sprukts (1:1), 19:29 Jagr (2:1), 22:45 Vasilievs (2:2), 27:06 Voracek (3:2), 37:02 Zidlicky (4:2)
14/02/2014: Szwecja Szwecja –Szwajcaria  Szwajcaria 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
52:39 Alfredsson (1:0)

15/02/2014: Szwajcaria Szwajcaria – Czechy Czechy 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
14:10 Bodenmann (1:0)
15/02/2014: Łotwa Łotwa – Szwecja Szwecja 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
15:50 Berglund (0:1), 18:48 Darzins (1:1), 21:22 Sprukts (2:1), 22:45 Karlsson (2:2), 36:14 Alfredsson (2:3), 38:47 Ericsson (2:4) 41:28 Grigensons (3:4), 52:20 Edler (3:5)

INFO: do ćwierćfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna spośród tych, które zajmą drugie miejsca. Pozostałe osiem zespołów weźmie udział w pierwszej rundzie PlayOffs.

[tab:Faza finałowa]

PLAYOFFS 1:

18/02/2014: ROSJA Rosja – Norwegia NORWEGIA 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
24:12 Radułow (1:0), 37:11 Kowalczuk (2:0) 58:53 Radułow (3:0), 59:20 Tereszenko (4:0)
18/02/2014: SZWAJCARIA Szwajcaria – Łotwa ŁOTWA 1:3 (0:2, 1:0. 0:1)
8:38 Bartulis (0:1), 11:19 Darzins (0:2) 35:01 Pluss (1:2) 59:00 Darzins (1:3)
18/02/2014: CZECHY Czechy – Słowenia SŁOWACJA 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
6:53 Hemsky (1:0), 7:22 Cervenka (2:0), 17:03 Krejci (3:0) 35:41 Cervenka (4:0), 38:57 Hossa (4:1) 47:22 Hossa (4:2), 48:51 Surovy (4:3) 59:21 Plekanec (5:3)
18/02/2014: SŁOWENIA Słowenia – Austria AUSTRIA 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
5:29 Kopitar (1:0), 11:27 Urbas (2:0), 23:21 Kovacević (3:0) 57:02 Mursak (4:0)

ĆWIERĆFINAŁY:

19/02/2014: SZWECJA Szwecja Słowenia SŁOWENIA 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
18:50 Steen (1:0), 41:27 Sedin (2:0), 48:04 Eriksson (3:0), 51:27 Hagelin (4:0) 56:10 Hagelin (5:0)
19/02/2014: USA USA Czechy CZECHY 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
1:39 Van Riemsdyk (1:0), 4:31 Hemsky (1:1), 14:38 Brown (2:1), 19:58 Backes (3:1) 29:31 Parise (4:1) 42:01 Kessel (5:1) 53:00 Hemsky (5:2)
19/02/2014: KANADA Kanada – Łotwa ŁOTWA 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
13:37 Sharp (1:0), 15:41 Darzins (1:1) 53:06 Weber (2:1)
19/02/2014: FINLANDIA Finlaindia – Rosja ROSJA 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
7:51 Kowalczuk (0:1) 9:18 Aaltonen (1:1) 17:38 Selanne (2:1) 25:37 Granlund (3:1)

PÓŁFINAŁY:

21/02/2014: SZWECJA Szwecja – Finlaindia FINLANDIA 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
26:17 Jokinen (0:1) 31:39 L. Eriksson (1:1) 36:26 Karlsson (2:1) 
21/02/2014: USA USA – Kanada KANADA 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
21:41 Benn (0:1)

MECZ O 3 MIEJSCE:

22/02/2014: FINLANDIA Finlaindia – USA USA 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
21:27 Selanne (1:0), 21:38 Jokinen (2:0) 46:10 Heitanen (3:0) 49:06 Selanne (4:0) 53:09 Maata (5:0)

FINAŁ:

23/02/2014: SZWECJA Szwecja Kanada KANADA 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
12:55 Toews (0:1), 35:43 Crosby (0:2), 49:04 Kunitz (0:3)

Ranking drużyn po fazie grupowej:

1. Szwecja SZWECJA 9 (10:5)
2. USA USA 8 (15:4)
3. Kanada  KANADA 8 (11:2)
4. Finlaindia FINLANDIA 7 (15:7)

5. Rosja ROSJA (8:5)
6. Szwajcaria SZWAJCARIA 6 (2:1) 
7. Czechy CZECHY (6:7)
8. Słowenia SŁOWENIA (6:11)
9. Austria AUSTRIA (7:15)
10. Słowenia SŁOWACJA (2:11)
11. Łotwa ŁOTWA (5:10)
12. Norwegia NORWEGIA (3:12)

[tab:Kobiety]

Grupa A:

# Drużyna M W Wpd Ppd P G+ G- +/- Pkt
1. Kanada Kanada 3 3 0 0 0 11 2 9 9
2. USA USA 3 2 0 0 1 14 4 10 6
3. Finlaindia Finlandia 3 0 1 0 2 5 9 -4 2
4. USA Szwajcaria 3 0 0 1 2 3 18 -15 1

Terminarz:

08/02/2014: USA – Finlaindia Finlandia 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
08/02/2014: Kanada Kanada – Szwajcaria Szwajcaria 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

10/02/2014: USA – Szwajcaria Szwajcaria 9:0 (5:0, 1:0, 3:0)
10/02/2014: Finlandia Finlaindia – Kanada Kanada 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

12/02/2014: Szwajcaria Szwajcaria – Finlaindia Finlandia 3:4 PD (0:2, 2:1, 1:0, 0:1)
12/02/2014: USA – Kanada Kanada 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Grupa B:

# Drużyna M W Wpd Ppd P G+ G- +/- Pkt
1. Rosja Rosja 3 3 0 0 0 9 3 6 9
2. Szwecja Szwecja 3 2 0 0 1 6 3 3 6
3. Niemcy Niemcy 3 1 0 0 2 5 8 -3 3
4. Japonia Japonia 3 0 0 0 3 1 7 -6 0

Terminarz:

9/02/2014: Szwecja Szwecja – Japonia Japonia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
9/02/2014: Rosja Rosja – Niemcy Niemcy 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)

11/02/2014: Niemcy Niemcy – Szwecja Szwecja 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
11/02/2014: RosjaRosjaJaponia Japonia 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

13/02/2014: Japonia Japonia – Niemcy Niemcy 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
13/02/2014: Szwecja Szwecja – Rosja Rosja 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

INFO: Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z grupy silniejszej (A). W ćwierćfinałach zagrają dwie pozostałe drużyny grupy A oraz dwie najlepsze ekipy grupy B.

ĆWIERĆFINAŁY:

15/02/2014: FINLANDIA Finlaindia Szwecja SZWECJA 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)
15/02/2014: SZWAJCARIA SzwajcariaRosja ROSJA 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

MECZE O MIEJSCA:

16/02/2014: JAPONIA Japonia – Rosja  ROSJA 3:6 (0:1, 2:3, 1:2)
16/02/2014: FINLANDIA Finlaindia – Niemcy NIEMCY 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

MECZ O SIÓDME MIEJSCE:

18/02/2014: JAPONIA Japonia – Niemcy NIEMCY 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

MECZ O PIĄTE MIEJSCE:

18/02/2014: FINLANDIA Finlaindia – Rosja ROSJA 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

PÓŁFINAŁY:

17/02/2014: KANADA KanadaSzwajcaria SZWAJCARIA 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
17/02/2014: USA USA  – Szwecja SZWECJA 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

MECZ O TRZECIE MIEJSCE:

20/02/2014: SZWECJA Szwecja Szwajcaria SZWAJCARIA 3:4 (1:0, 1:0, 1:4)

FINAŁ:

21/02/2014: USA USAKanada KANADA 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, d. 0:1)

[tab:END]


pubsport.pl
Top