Jesteś tutaj
Główna > Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 > Medaliści ZIO Soczi 2014

HOKEJ NA LODZIE (M):

1. KANADA
2. SZWECJA
3. FINLANDIA

BOBSLEJE CZWÓRKI (M):

1. ROSJA
2. ŁOTWA
3. USA

27. POLSKA

BIEGI NARCIARSKIE – 50 km dow. (M):

1. Liegkow (RUS)
2. Wylegżanin (RUS)
3. Czernousow (RUS)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – SLALOM (M):

1. M. Matt (AUT)
2. Hirschner (AUT)
3. Kristoffersen (NOR)

BIATHLON – SZTAFETA (M):

1. Rosja
2. Niemcy
3. Austria

19. POLSKA

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – DRUŻYNOWO (K):

1. Holandia
2. POLSKA
3. Rosja

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – DRUŻYNOWO (M):

1. Holandia
2. Korea Płd.
3. POLSKA

BIEGI NARCIARSKIE – 30 km dow. (K):

1. Bjoergen (NOR)
2. Johaug (NOR)
3. Steira (NOR)

33. JAŚKOWIEC
41. MACIUSZEK
43. KUBIŃSKA
DNF. KOWALCZYK

SNOWBOARD – SLALOM RÓWNOLEGŁY (M):

1. Wild (RUS)
2. Kosir (SLO)
3. Karl (AUT)

SNOWBOARD – SLALOM RÓWNOLEGŁY (K):

1. Dujmovits (AUT)
2. Karstens (GER)
3. Kober (GER)

SHORT TRACK – SZTAFETA (M):

1. Rosja
2. USA
3. Chiny

SHORT TRACK – 1000 m (K):

1. Park (KOR)
2. Fan (CHN)
3. Shim (KOR)

14. MALISZEWSKA (POL)

SHORT TRACK – 500 m (M):

1. An (RUS)
2. Wu (CHN)
3. Cournoyer (CAN)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – SLALOM (K):

1. Shiffrin (USA)
2. M. Schild (AUT)
3. Zettel (AUT)

DNS. KLUŚ
DNS. CHRAPEK
DNS. GĄSIENICA-DANIEL

BIATHLON – SZTAFTA (K):

1. UKRAINA
2. ROSJA
3. NORWEGIA

10. POLSKA

CURLING (M):

1. Kanada
2. Wielka Brytania
3. Szwecja

NARCIARSTWO DOWOLNE SKICROSS (K):

1. Thompson (CAN)
2. Serwa (CAN)
3. Holmlund (SWE)

15. Riemen-Żeberecka (POL)

HOKEJ NA LODZIE (K):

1. KANADA
2. USA
3. SZWAJCARIA

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE – SOLISTKI:

1. Sotnikowa (RUS)
2. Kim (KOR)
3. Kostner (ITA)

NARCIARSTWO DOWOLNE – HALFPIPE (K):

1. Bowman (USA)
2. Martinod (FRA)
3. Onozuka (JPN)

KOMBINACJA NORWESKA – DRUŻYNOWO HS140 + 4×5 km:

1. Norwegia
2. Niemcy
3. Austria

NARCIARSTWO DOWOLNIE – CROSS:

1. J. F. Chappuis (FRA)
2. Bovolenta (FRA)
3. Midol (FRA)

CURLING (K):

1. KANADA
2. SZWECJA
3. WIELKA BRYTANIA

BOBSLEJE – DWÓJKI (K):

1. Kanada
2. USA 1
3. USA 2

BIATHLON – SZTAFETA MIESZANA:

1. Norwegia
2. Czechy
3. Włochy

14. POLSKA

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 5000 m (K):

1. Sablikova (CZE)
2. Wust (NED)
3. Kleibeuker (NED)

15. WOŹNIAK (POL)

BIEGI NARCIARSKIE – SPRINT DRUŻ. KLAS. (M):

1. Finlandia (Niskanen – Jauhojaervi)
2. Rosja (Wylegżanin – Kriukow)
3. Szwecja (Joensson – Peterson)

BIEGI NARCIARSKIE – SPRINT DRUŻ. KLAS. (K):

1. Norwegia (Oestberg – Bjoergen)
2. Finlandia (Saarinen – Niskanen)
3. Szwecja (Ingemarsdotter – Nilsson)

5. POLSKA (Jaśkowiec – Kowalczyk)

SNOWBOARD – SLALOM GIGANT RÓWNOLEGŁY (K):

1. Kummer (SUI)
2. Takeuchi (JPN)
3. Zawawrzina (RUS)

28. SZTOKFISZ (POL)
DSQ. KRÓL (POL)

SNOWBOARD – SLALOM GIGANT RÓWNOLEGŁY (M): 

1. Wild (RUS)
2. Galmarini (SUI)
3. Kosir (SLO)

NARCIARSTWO DOWOLNE – SLALOM GIGANT (M):

1. Ligety (USA)
2. Missililer (FRA)
3. Pinturault (FRA)

NARCIARSTWO DOWOLNE – HALFPIPE (M):

1. Wise (USA)
2. Riddle (CAN)
3. Rolland (FRA)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE  – 10 000 m (M):

1. Bergsma (NED)
2. Kramer (NED)
3. De Jong (NED)

14. DRUSZKIEWICZ (POL)

KOMBINACJA NORWESKA – HS140 + 10 km:

1. Graabak (NOR)
2. Moan (NOR)
3. Riessle (GER)

37. Cieślar (POL)

SHORT TRACK- SZTAFETA (K):

1. Korea Płd.
2. Kanada
3. Włochy

BIATHLON – MASOWY 15 km (M):

1. Svendsen (NOR)
2. M. Fourcade (FRA)
3. Moravec (CZE)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – SLALOM GIGANT (K):

1. Maze (SLO)
2. Fenninger (AUT)
3.Rebensburg (GER)

SNOWBOARD CROSS (M):

1. Vaultier (FRA)
2. Oljunin (RUS)
3. Delbold (USA)

25. JODKO (POL)
25. LIGOCKI (POL)

SKOKI NARCIARSKIE – DRUŻYNOWO:

1. Niemcy
2. Austria
3. Japonia
4. POLSKA

BOBSLEJE – DWÓJKI (M):

1. Rosja
2. Szwajcaria
3. USA

27. POLSKA

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE – PARY TANECZNE:

1. Davis/White (USA)
2. Moir/Virtue (CAN)
3. Inich/Kastałapow (RUS)

NARCIARSTWO DOWOLNE – SKOKI (M):

1. Kusznir (BLR)
2. Morris (AUS)
3. Jia (CHN)

BIATHLON – MASOWY 12,5 km (K):

1. Domraczewa (BLR)
2. Soukalova (CZE)
3. Eckhoff (NOR)

6. HOJNISZ (POL)
19. PAŁKA (POL)
20. NOWAKOWSKA-ZIEMNIAK (POL)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 1500 m (K):

1. Ter Mors (NED)
2. Wust (NED)
3. Van Beek (NED)

6. BACHLEDA-CURUŚ (POL)
11. ZŁOTKOWSKA (POL)
15. CZERWONKA (POL)

BIEGI NARCIARSKIE – SZTAFET 4×10 km (M):

1. Szwecja
2. Rosja
3. Francja

15. POLSKA

SNOWOBARD CROSS (K):

1. Smakova (CZE)
2. Maltais (CAN)
3. Trespeuch (FRA)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE SUPER GIGANT (M):

1. Jansrud (NOR)
2. Weibrecht (USA)
3. Hudec (CAN)
3. Miller (USA)

SKOKI NARCIARSKIE – HS140 (M):

1. STOCH (POL)
2. KASAI (JPN)
3. PREVC (JPN)

SKELETON (M):

1. Tretiakow (RUS)
2. Durkus (LAT)
3. Antoine (USA)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 1500 m (M):

1. BRÓDKA (POL)
2. Verweij (NED)
3. Morrison (CAN)

15. SZYMAŃSKI (POL)
20. NIEDŹWIEDZKI (POL)

SHORT TRACK – 1000 m (M):

1. An (RUS)
2. Grigoriew (RUS)
3. Knegt (NED)

SHORT TRACK – 1500 m (K):

1. Zhou (CHN)
2. Shim (KOR)
3. Fontanta (ITA)

BIEGI NARCIARSKIE – SZTAFETA 4×5 km (K):

1. SZWECJA
2. FINLANDIA
3. NIEMCY

7. POLSKA

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – SUPER GIGANT (K):

1. Fenninger (AUT)
2. Hoefl-Riech (GER)
3. Hosp (AUT)

DNF. GĄSIENICA-DANIEL
DNF. CHRAPEK

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE – SOLIŚCI:

1. Hanyu (JPN)
2. Chan (CAN)
3. Ten (KAZ)

NARCIARSTWO DOWOLNE – SKOKI AKROB. (K):

1. Tsuper (BLR)
2. Xu (CHN)
3. Lassila (AUS)

SKELETON (K):

1. Yarnold (GBR)
2. Pikus-Pace (USA)
3. Nikitina (RUS)

BIATHLON – 15 km (K):

1. Domraczewa (BLR)
2. S. Gasparin (SUI)
3. Skardino (BLR)

10. PAŁKA
12. HOJNISZ
31. NOWAKOWSKA-ZIEMNIAK
32. GWIZDOŃ

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – SUPERKOMBINACJA (M):

1. Viletta (SUI)
2. Kostelić (CRO)
3. Innerhofer (ITA)

DNF. BYDLIŃSKI (POL)

BIEGI NARCIARSKIE – 15 km KLASYKIEM (M):

1. Cologna (SUI)
2. Olsson (SWE)
3. Richardsson (SWE)

SANECZKARSTWO – SZTAFETA:

1. Niemcy
2. Rosja
3. Łotwa

8. POLSKA

BIATHLON – 20 km (M):

1. M. Fourcade (FRA)
2. Lesser (GER)
3. Garaniczew (RUS)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 1000 m (K):

1. Zhang (CHN)
2. Wust (NED)
3. Boer (NED)

23. CZERWONKA (POL)
29. ZŁOTKOWSKA (POL)

BIEGI NARCIARSKIE – 10 km TECH. KLAS. (K):

1. KOWALCZYK (POL)
2. Kalla (SWE)
3. Johaug (NOR)

26. KUBIŃSKA (POL)
39. MACIUSZEK (POL)

SHORT TRACK – 500 m (K):

1. Li (CHN)
2. Fontanta (ITA)
3. Park (KOR)

18. MALISZEWSKA (POL)

NARCIARSTWO DOWOLNE – SLOPESTYLE (M):

1. Christiansen (USA)
2. Kenworthy (USA)
3. Goepper (USA)

SNOWBOARD – HALFPIPE (K):

1. Farrington (USA)
2. Bright (AUS)
3. Clark (USA)

22. ZAJĄC (POL)

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE – PARY SPORTOWE:

1. Wołosożar/Trankow (RUS)
2. Stolbowa/Klimow (RUS)
3. Savchenko/Szolkowy (GER)

SANECZKARSTWO – DWÓJKI (M):

1. Wendl/Arlt (GER)
2. Linger/Linger (AUT)
3. Sics/Sics (LAT)

15. PORĘBA/MIKRUT (POL)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 1000 m (M):

1. Groothis (NED)
2. Morisson (CAN) + 0,04 s
3. Michael Mulder (NED) + 0,35 s

14. BRÓDKA + 1,27 s
16. NIEDŹWIEDZKI + 1,37 s

KOMBINACJA NORWESKA – HS106/10 km GUNDERSEN:

1. Frenzel (GER)
2. A. Watabe (JPN)
3. Krog (NOR)

39. CIEŚLAR (POL)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – ZJAZD (K):

1. Gisin (SUI)
1. Maze (SLO)
3. Gut (SUI)

33. CHRAPEK (POL)

SKOKI NARCIARSKIE – HS106 (K):

1. Vogt (GER)
2. Iraschko-Stolz (AUT)
3. Mattel (FRA)

SNOWBOARD – HALFPIPE (M):

1. Podlatchikov (SUI)
2. Hirano (JPN)
3. Hiraoka (JPN)

SANECZKARSTWO – JEDYNKI (K):

1. Geisenberger (GER)
2. Huefner (GER)
3. Hamlin (USA)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 500 m (K):

1. Hwa Lee (KOR)
2. Fatkulina (RUS)
3. Boer (NED)

BIATHLON – BIEG POŚCIGOWY (K):

1. Domraczewa (BLR)
2. Berger (NOR)
3. Gregorin (SLO)

19. M. HOJNISZ
20. NOWAKOWSKA-ZIEMNIAK
34. PAŁKA
38. GWIZDOŃ

BIEGI NARCIARSKIE – SPRINT TECH. DOW. (K):

1. Falla (NOR)
2. Oestberg (NOR)
3. Fabjan (SLO)

BIEGI NARCIARSKIE – SPRINT TECH. DOW. (M):

1. Hattestad (NOR)
2. Petterson (SWE)
3. Joensson (SWE)

NARCIARSTWO DOWOLNE – SLOPESTYLE (K):

1. Howell (CAN)
2. Logan (USA)
3. Lamarre (CAN)

NARCIARSTWO DOWOLNE – JAZDA PO MULDACH (M):

1. Bilodeau (CAN)
2. Kingsbury (CAN)
3. Smyszlajajew (RUS)

BIATHLON – BIEG POŚCIGOWY (M):

1. M. Fourcade (FRA)
2. Moravec (CZE)
3. Beatrix (FRA)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 500 m (M):

1. M. Mulder (NED)
2. Smeekens (NED)
3. R. Mulder (NED)

9. WAŚ (POL)
36. NOGAL (POL)

SHORT TRACK – 1500 m (M):

1. Hamelin (CAN)
2. Han (CHN)
3. An (RUS)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – SUPERKOMBINACJA (K):

1.  Hoefl-Riesch (GER)
2. Hosp (AUT)
3. Mancuso (USA)

17. CHRAPEK (POL)

SKOKI NARCIARSKIE – HS106 IND. (M):

1. STOCH (POL)
2. Prevc (SLO)
3. Bardal (NOR)

7. KOT (POL)
13. ZIOBRO (POL)
31. KUBACKI (POL)

SANECZKARSTWO – JEDYNKI (M):

1. Loch (GER)
2. Demczenko (RUS)
3. Zoeggeler (ITA)

23. KUROWSKI (POL)

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE – DRUŻYNOWO:

1. Rosja
2. Kanada
3. USA

BIATHLON – SPRINT 7,5 km (K):

1. Kuzmina (SVK)
2. Wiłuchina (RUS)
3. Vita Semerenko (UKR)

7. NOWAKOWSKA-ZIEMNIAK
21. MONIKA HOJNISZ
33. PAŁKA
40. GWIZDOŃ

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 3000 m (K):

1. Wust (NED)
2. Sablikova (CZE)
3. Graf (RUS)

DSQ. BACHLEDA-CURUŚ (POL)
17. CZERWONKA (POL)
19. ZŁOTKOWSKA (POL)

BIEGI NARCIARSKIE – SKIATHLON (15 + 15 km) (M):

1. Cologna (SUI)
2. Hellner (SWE)
3. Sundby (NOR)

39. KRECZMER (POL)
61. KLISZ (POL)
64. ANTOLEC (POL)

SNOWBOARD – SLOPESTYLE (K):

1. Anderson (USA)
2. Rukajarvi (FIN)
3. Jones (GBR)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – ZJAZD (M):

1. M.Mayer (AUT)
2. Innerhofer (ITA)
3. Jansrud (NOR)

JAZDA PO MULDACH (K):

1. J. Defour-Lapointe (CAN)
2. C. Defour-Lapointe (CAN)
3. H. Kearney (USA)

BIATHLON – SPRINT 10 km (M):

1. Bjoerndalen (NOR)
2. Landertinger (AUT)
3. Soukup (CZE)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 5000 m (M):

1. Kramer (NED)
2. Blokhuijsen (NED)
3. Bergsma (NED)

13. SZYMAŃSKI (POL)
23. DRUSZKIEWICZ (POL)

BIEGI NARCIARSKIE – SKIATHLON (7,5 km + 7,5 km) (K):

1. Bjoergen (NOR)
2. Kalla (SWE)
3. Weng (NOR)

6. KOWALCZYK (POL)
29. MACIUSZEK (POL)
34. KUBIŃSKA (POL)
45. SZYMAŃCZAK (POL)

SNOWBOARD – SLOPESTYLE (M):

1. Kotsenburg (USA)
2. Sandbech (NOR)
3. McMorris (CAN)


pubsport.pl
Top