Jesteś tutaj
Główna > Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 > Igrzyska Paraolimpijskie Soczi 2014

Prezentujemy klasyfikację medalową i polskich medalistów Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich Soczi 2014. Termin zawodów: 7-16 Marca 2014.

[tab:Klasyfikacja medalowa]

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

#   Kraj SUMA:
1. Rosja 30 28 22 80
2. Niemcy 9 5 1 15
3. Kanada 7 2 7 16
4. Ukraina 5 9 11 25
5. Francja 5 3 4 12
6. Słowacja 3 2 2 7
7. Japonia 3 1 2 6
8. USA 2 7 9 18
9. Austria 2 5 4 11
10. Wielka Brytania 1 3 2 6
11. Norwegia 1 2 1 4
11. Szwecja 1 2 1 4
13. Hiszpania 1 1 1 3
14. Holandia 1 0 0 1
14. Szwajcaria 1 0 0 1
16. Finlandia 0 1 0 1
16. Nowa Zelandia 0 1 0 1
18. Białoruś 0 0 3 3
19. Australia 0 0 2 2

[tab:Medale Polaków]

Polacy nie zdobyli w Soczi żadnych medali.

[tab:Medaliści]

Biegi narciarskie (10 km M. – sitting):

1. Klebl (CAN)
2. Jarowyj (UKR)
3. Murygin (RUS)

17. KAMIL ROSIEK

Biegi narciarskie (10 km M dow.- standing):

1. Pronkow (RUS)
2. Kononow (RUS)
3. Łekomcew (RUS)

20. WITOLD SKUPIEŃ

Biegi narciarskie (10 km M dow. – niewidomi):

1. Mckeever (CAN)
2. Chohkaljew (RUS)
3. Clarion (FRA)

Biegi narciarskie (5 km K – sitting):

1. Eskau (GER)
2. Pawlenko (UKR)
3. Masters (USA)

Biegi narciarskie (5 km K dow. – standing):

1. Milenina (RUS)
2. Batenkowa (UKR)
3. Kononowa (UKR)

Biegi narciarskie (5 km K  dow,- niewidomi):

1. Remizowa (RUS)
2. Łysowa (RUS)
3. Budaljejewa (RUS)

Narciarstwo alpejskie (Slalom Gigant – K – standing):

1. Bochet (FRA)
2. Rothuffs (GER)
3. Jambaque (FRA)

Narciarstwo alpejskie (Slalom Gigant – K – niewidomi):

1.Frakasova (SVK)
2. Frantcewa (RUS)
3. Gallacher (AUS)

Narciarstwo alpejskie (Slalom Gigant – K – sitting):

1. Schafflehuber (GER)
2. Loesch (AUT)
3. Forster (GER)

Narciarstwo alpejskie (Slalom Gigant – M – sitting):

1. Kunz (SUI)
2. Peters (NZL)
3. Rabl (AUT)

20. RAFAŁ SZUMIEC

Narciarstwo alpejskie (Slalom Gigant – M – standing):

1. Gauthier-Manuel (FRA)
2. Bugajew (RUS)
3. Salcher (AUT)

Narciarstwo alpejskie (Slalom Gigant – M – niewidomi):

1. Marcoux (CAN)
2. Krako (SVK)
3. Redkozubow (RUS)

9. MACIEJ KRĘŻEL

Biegi narciarskie (sztafeta mieszana)

1. Rosja
2. Szwecja
3. Norwegia

Biegi narciarskie (sztafeta open)

1.Norwegia
2. Rosja
3. Ukraina

Hokej na lodzie:

1. USA
2. Rosja
3. Kanada

Curling na wózkach:

1. Kanada
2. Rosja
3. Wielka Brytania

Biathlon (15 km M – standing):

1. Wowczyński (UKR)
2. Ulset (NOR)
3. Michaiłow (RUS)

18. WITOLD SKUPIEŃ

Biathlon (15 km M – niewidomi): 

1. Połuchin (RUS)
2. Kowalewskij (UKR)
3. Łukjanienko (UKR)
3. Chochkaljew (RUS)

Biathlon (12,5 km K – sitting):

1. Konowałowa (RUS)
2. Wicker (GER)
3. Jurkowska (UKR)

Biathlon (12,5 km K – standing):

1.Kononowa (UKR)
2. Kaufman (RUS)
3. Bratiuk (RUS)

Biathlon (15 km M – sitting):

1. Pietuszkow (RUS)
2. Murygin (RUS)
3. Dawidowicz (RUS)

17. KAMIL ROSIEK

Biathlon (12,5 km K – niewidomi):

1. Budaljajewa (RUS)
2. Łysowa (RUS)
3. Szyszkow (UKR)

Parasnowboard (M -standing):

1. Strong (USA)
2. Shea (USA)
3. Gabel (USA)

15. WOJCIECH TARABA

Narciarstwo alpejskie (Superkombinacja M – sitting):

1.Dueck (CAN)
2. Calhoun (USA)
3. Rabl (AUT)

Narciarstwo alpejskie (Superkombinacja M – standing):

1. Bugajew (RUS)
2. Lanzinger (AUT)
3. Kane (AUS)

Narciarstwo alpejskie (Superkombinacja M – niewidomi):

1. Redkozubow (RUS)
2. Bathum (USA)
3. Gorce-Jepes (ESP)

5. MACIEJ KRĘŻEL

Parasnowboard (Cross – K – standing):

1. Mentel-Spee (NED)
2. Hernandez (FRA)
3. Purdy (USA)

Narciarstwo alpejskie (Superkombinacja K – sitting):

1.Schaffelhuber (GER)
2. Forster (GER)
pozostałe nie ukończyły

Narciarstwo alpejskie (Superkombinacja K – standing):

1. Bochet (FRA)
2. Rothuffs (GER)
3. Jallen (USA)

Narciarstwo alpejskie (Superkombinacja K -niewidomi):

1. Frantcewa (RUS)
2.Etherrington (GBR)
3. Umsted (USA)

Narciarstwo alpejskie (Slalom M – sitting):

1. Suzuki (JPN)
2. Bonadimann (AUT)
3. Rabl (AUT)

13. IGOR SIKORSKI

Narciarstwo alpejskie (Slalom M – standing):

1. Bugajew (RUS)
2. Gauthier-Manuel (FRA)
3. Aljabjew (RUS)

10. ANDRZEJ SZCZĘSNY

Narciarstwo alpejskie (Slalom M – niewidomi):

1. Redkozubow (RUS)
2. Santacana Miztegui (ESP)
3. Williamson (CAN)

5. MACIEJ KRĘŻEL

Narciarstwo alpejskie (Slalom K – standing):

1. Rothuffs (GER)
2. Medwiediewa (RUS)
3. Smarzowa (RUS)

Narciarstwo alpejskie (Slalom K – niewidomi):

1. Frantcewa (RUS)
2. Etherington (GBR)
3. Frakasova (SVK)

Biegi narciarskie (Sprint M – sitting)

1. Pietuszkow (RUS)
2. Murygin (RUS)
3. Jarowyj (UKR)

16. KAMIL ROSIEK

Biegi narciarskie (Sprint M dow. – standing):

1. Michaiłow (RUS)
2. Minnegułow (RUS)
3. Łekomcew (RUS)

18. WITOLD SKUPIEŃ

Biegi narciarskie (Sprint M dow. – neiwidomi):

1.McKeeve (CAN)
2. Modin (SWE)
3. Ponomariew (RUS)

Biegi narciarskie (sprint K – sitting):

1. Marthinsen (NOR)
2. McFadden (USA)
3. Zajnullina (RUS)

Biegi narciarskie (sprint K – standing):

1.Milenina (RUS)
2. Batenkowa (UKR)
3. Kaufman (RUS)

Biegi naricarskie (sprint K – newidomi):

1. Łysowa (RUS)
2. Remizowa (RUS)
3. Szyszkowa (UKR)

Biathlon (10 km K – sitting):

1. Wicker (GER)
2. Konowałowa (RUS)
3. Pawlenko (UKR)

Biathlon (10 km K – standing):

1. Kaufman (RUS)
2. Kononowa (UKR)
3. Bratiuk (RUS)

Biathlon (10 km K – niewidomi):

1. Łysowa (RUS)
2. Budaljejewa (RUS)
3. Szyszkowa (UKR)

Biathlon (12,5 km M – niewidomi):

1. Łukjanienko (UKR)

2. Połuchin (RUS)

3. Szabcjaboj (BLR)

Biathlon (12,5 km M – standing):

1. Karaczurin (RUS)
2. Ulset (NOR)
3. Arendz (CAN)

16. WITOLD SKUPIEŃ

Biathlon (12,5 km M – sitting):

1. Pietuszkow (RUS)
2. Byczenok (RUS)
3. Murygin (RUS)

13. KAMIL ROSIEK

Biegi narciarskie (15 km K – klas. – niewidomi):

1.Remizowa (RUS)
2. Łysowa (RUS)
3. Skorabahataja (BLR)

Biegi narciarskie (15 km K – klas. – standing):

1. Ripa (SWE)
2. Batenkowa (UKR)
3. Milenina (RUS)

Biegi narciarskie (20 km M klas. – niewidomi):

1. McKeever (CAN)
2. Chochlajew (RUS)
3. Modin (SWE)

Biegi narciarskie (20 km M klas. – standing):

1. Minnegułow (RUS)
2. Tuomisto (FIN)
3. Lemomcew (RUS)

Narciarstwo alpejskie (Super G – K – sitting):

1. Schaflelhuber (GER)
2. Loesch (AUT)
3. Stephens (USA)

Narciarstwo alpejskie (Super G – K – standing):

1. Bochet (FRA)
2. Jambaque (FRA)
3. Jallen (USA)

Narciarstwo alpejskie (Super G – K – niewidomi):

1. Gallacher (GBR)
2. Frantcewa (RUS)
3. Etheringto (GBR)

Biegi narciarskie (15 km M – sitting):

1.Pietuszkowa (RUS)
2. Zaripow (RUS)
3. Dawidowicz (RUS)

11. KAMIL ROSIEK

Biegi narciarskie (12,5 km K – sitting):

1. Pawlenko (UKR)
2. Masters (USA)
3. Konowałowa (RUS)

Narciarstwo alpejskie (Super G M – sitting):

1. Kano (JPN)
2. Mori (JPN)
3. Brousseau (CAN)

Narciarstwo alpejskie (Super G M – standing):

1.Salcher (AUT)
2. Lanzinger (AUT)
3. Bugajew (RUS)

DNF. ANDRZEJ SZCZĘSNY

Narciarstwo alpejskie (Suer G M – niewidomi):

1. Krako (SVK)
2. Baythum (USA)
3. Marcoux (CAN)

DSQ MACIEJ KRĘŻEL
(pierwotnie siódme miejsce, dyskwalifikacja za nieregulaminowe wiązania u przewodniczki)

Biathlon (7,5 km M – sitting):
1. Pietuszkow (RUS)
2. Jarowyj (UKR)
3. Kubo (JPN)

13. KAMIL ROSIEK

Biathlon (7,5 km M – standing):
1. Łekomcew (RUS)
2. Arendz (CAN)
3. Karaczurin (RUS)

19. WITOLD SKUPIEŃ

Biathlon (7,5 km M – niewidomi):
1. Łukjanienko (UKR)
2. Połuchin (RUS)
3. Szabcjaboj (BLR)

Biathlon (6 km K – sitting)
1. Eskau GER)
2. Konowałowa (RUS)
3. Jurkowska (UKR)

Biathlon (6 km K – standing):
1. Kaufman (RUS)
2. Milenina (RUS)
3. Batenkowa (UKR)

Biathlon (6 km K – niewidomi):
1. Łysowa (RUS)
2. Budaljewa (RUS)
3. Szyszkowa (UKR)

Narciarstwo alpejskie – zjazd (M – sitting):
1. Kano (JPN)
2. Dueck (CAN)
3. Suzuki (JPN)

Narciarstwo alpejskie – zjazd (M – standing):
1. Salcher (AUT)
2. Bugajew (RUS)
3. Gauthier-Manuel (FRA)

Narciarstwo alpejskie – zjazd (M – niewidomi):
1. Santacana-Maizteui (ESP)
2. Haraus (SVK)
3. Marcoux (CAN)

Narciarstwo alpejskie – zjazd (K – sitting):
1. Schafflehuber (GER)
2. Nichols (USA)
3. Stephens (USA)

Narciarstwo alpejskie – zjazd (K – standing):
1. Bochet (FRA)
2. Miedwiediewa (RUS)
3. Jones (USA)

Narciarstwo alpejskie – zjazd (K – niewidomi):
1. Farkasova (SVK)
2. Etherington (GBR)
3. Frantcewa (RUS) 

[tab:END]


pubsport.pl
Top