Jesteś tutaj
Główna > Sopot 2014: Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce

Terminarz, wyniki i informacje o halowych MŚ w lekkoatletyce, które w dniach 7-9 marca odbędą się w Ergo Arenie w Sopocie. 

KLASYFIKACJA MEDALOWA >>

[tab:Terminarz]

Dzień 1 – piątek, poranek
10:00 Skok wzwyż K Q
10:05 400m K R1
10:15 Pchnięcie kulą M Q
10:45 400m M R1
11:00 Trójskok K Q
11:25 3000m K R1
12:00 60m pł Pięciobój K  
12:10 60m Siedmiobój M  
12:25 1500m M R1
12:35 Skok wzwyż Pięciobój K  
13:00 800m W R1
13:05 Skok w dal Siedmiobój M  
13:30 800m M R1
14:15 Pchnięcie kulą Pięciobój K  
Dzień 1 – piątek, popołudnie
17:15 Ceremonia otwarcia    
18:00 Skok w dal Pięciobój K  
18:05 60m pł K R1
18:30 Pchnięcie kulą Siedmiobój M  
18:35 60m M R1
19:20 Skok w dal M Q
19:35 1500m K R1
19:55 Skok wzwyż Siedmiobój M  
20:05 Pchnięcie kulą M Finał
20:10 800m Pięciobój K  
20:25 3000m M R1
20:55 400m K SF
21:25 400m M SF
Dzień 2 – sobota, poranek
10:00 60m pł Siedmiobój M  
10:05 Trójskok M Q
10:10 60m pł M R1
10:15 Pchnięcie kulą K Q
10:40 60m K R1
11:00 Skok o tyczce Siedmiobój M  
11:50 4 x 400m sztafeta M R1
12:05 Skok wzwyż M Q
12:15 Skok w dal K Q
12:20 4 x 400m sztafeta K R1
Dzień 2 – sobota, popołudnie
18:00 Skok o tyczce M Finał
18:05 Trójskok K Finał
18:10 60m pł K SF
18:30 60m M SF
18:50 Pchnięcie kulą K Finał
19:00 1500m K Finał
19:15 Skok wzwyż K Finał
19:20 1000m Siedmiobój M  
19:40 400m K Finał
19:50 Skok w dal M Finał
20:00 1500m M Finał
20:30 400m M Finał
20:45 60m pł K Finał
21:00 60m M Finał
Dzień 3 – niedziela, popołudnie
15:00 Skok o tyczce K Finał
15:05 Skok w dal K Finał
15:15 60m K SF
15:45 60m pł M SF
16:10 3000m M Finał
16:30 Skok wzwyż M Finał
16:35 800m K Finał
16:50 3000m K Finał
17:10 Trójskok M Finał
17:20 800m M Finał
17:45 4 x 400m sztafeta K Finał
18:05 60m K Finał
18:20 60m pł M Finał
18:40 4 x 400m sztafeta M Finał

W – Women / Kobiety
M – Men / Mężczyzni
Q – Qualification / Kwalifikacje
R1 – Round 1/ Runda 1
SF – Semi Finals / Półfinały

 
[tab:Medaliści]

# Pięciobój (K)
1. Broersen (NED) 4830 pkt
2. Theisen Eaton (CAN) 4768 pkt
3. Fodorowa (UKR) 4724 pkt
8.  KAROLINA TYMIŃSKA (POL) 4557 pkt
# Pchnięcie kulą (M)
1.  Whiting (USA) 22.05m
2.  Storl (GER) 21,79 m
3.  Walsh (NZL) 21,26 m
4.   TOMASZ MAJEWSKI (POL) 21,02 m
# Skok o tyczce (M)
1. Filipidis (GRE) 5,80
2. Mohr (GER) 5.80
3. Kudlicka (CZE) 5,80
6. ROBERT SOBERA 5,65 m
12. PAWEŁ WOJCIECHOWSKI 5,40 m
# Trójskok (K)
1. Koniewa (RUS) 14,46 m
2. Saladucha (UKR) 14,45 m
3. Williams (JAM) 14,39 m
11.  ANNA JAGACIAK
# Pchnięcie kulą (K)
1. Adams (NZL) 20,67 m
2. Schwanitz (GER) 19,94 m
3. Gong (CHN) 19,24 m
# 1500 m (K)
1. Aregawi (SWE) 4:00,61
2. Embaye (ETH) 4:07,12
3. Sifuentes (CAN) 4:07,62
# Siedmiobój (M)
1. Eaton (USA)
2. Werner (CAN)
3. Sinticolaas (NED)
# 400 m (K)
1. McCorory (USA) 51,12
2. Spencer (JAM) 51,54
3. Miller (BAH) 52,06
4. JUSTYNA ŚWIĘTY 52,20
# Skok w dal (M)
1. Da Silva (BRA) 8,28 m
2. Li (CHN) 8,23 m
3. Torneus (SWE) 8,21 m
6. ARTUR STRZAŁKOWSKI 7,96 m
# 1500 m (M)
1. Soulejman (DJI) 3:37,52
2. Wote (ETH) 3:38,08
3. Iguider (MAR) 3:38,21
# 400 m (M)
1. Maslak (CZE) 45,24
2. Brown (BAH) 45,58
3. Clemons (USA) 45,74
# 60 m ppł (K)
1. Ali (USA) 7,80
2. Pearson ((AUS) 7,85
3. Porter (GBR) 7,86
# 60 m (M)
1. Kilty (GBR) 6,49
2. Bracy (USA) 6,51
3. Ogunode (QAT) 6,52
# Skok o tyczce (K)
1. Silva (CUB) 4,70
2. Sidorowa (RUS) 4,70
2. Svobodova (CZE) 4,70
5, ANNA ROGOWSKA 4,65
# Skok w dal (K)
1. Lesueur (FRA) 6,85 m
2. Johnson-Thompson (GBR) 6,81 m
3. Spanović (SRB) 6,77 m
6. TERESA DOBIJA 6,52 m
# Skok wzwyż (M)
1. Barshim (QAT) 2,38 m
2. Uchow (RUS) 2,38 m
3. ProtsenPko (UKR) 2,36 m
# 800 m (K)
1. Price (USA) 2:00,09
2. ANGELIKA CICHOCKA 2:00,45
3. Arzamasowa (BLR) 2:00,79
# 3000 m (M)
1. Ndiku (KEN) 7:54,94
2. Lagat (USA) 7,55,22
3. Gebremeskel (ETH) 7:55,39
# Trójskok (M)
1. Adams (RUS) 17,37
2. Reve (CUB) 17,33
3. Pichardo (CUB) 17,24
5. KAROL HOFFMAN 16,89
# 3000 m (K)
1. Dibaba (ETH) 8:55,04
2. Obiri (KEN) 8:57,72
3. Jamal (BRN) 8,59,16
# Skok wzwyż (K)
1. KAMILA LIĆWINKO 2,00 (rekord Polski)
1. Kuczina (RUS) 2.00
3. Beitia (ESP 2,00
4. JUSTYNA KASPRZYCKA 1,97 m (rekord życiowy)
# 800 m (M)
1. Aman (ETH) 1:46,60
2. ADAM KSZCZOT 1:46,76
3. Osagie (GBR) 1:47,10
DSQ MARCIN LEWANDOWSKI 
# 4×400 m (K)
1. USA 3:24,83
2. Jamajka 3:26,54
3. Wielka Brytania 3:27,90
4. POLSKA 2:39,89
# 60 m (K)
1. Fraser Pryce (JAM) 6,98
2. Ahoure (CIV) 7,01
3. Bartoletta (USA) 7,06
# 60 m ppł (M)
1. Osaghe (USA) 7:45
2. Martinot-Lagarde (FRA) 7:46
3. Darien (FRA) 7:47
# 4×400 m (M)
1. USA 3:02,13 (rekord świata)
2. Wielka Brytania 3:03,49
3. Jamajka 3:03,69
4. POLSKA 3:04,39

[tab:Wyniki Polaków]

Niedziela:

4/x400 m (M):

Polska 3:04,39 zajęła 4. miejsce w biegu finałowym. 

4×400 m (K):

POLSKA zajęła czwarte miejsce w biegu finałowym (czas 2:39,89)

Trójskok (M):

Karol Hoffman z wynikiem 16,89 zajął 5. miejsce w finale.

800 m (M):

Adam Kszczot z czasem zajął 1:47,76 drugie miejsce w finale.
Marcin Lewandowski został zdyskwalifikowany w biegu finałowym.

800 m (K):

Angelika Cichocka z czasem 2:00,45 zajęła drugie miejsce w biegu finałowym.

60 m (K):

Anna Kiełbasińska z wynikiem 7,31 (rekord życiowy) zajęła szóste miejsce w półfinale i odpadła z rywalizacji.
Marta Jeschke z czasem 7,41 zajęła 8. miejsce w półfinale i odpadła z rywalizacji.

Skok w dal (K):

Teresa Dobija z wynikiem 6,52 zajęła 6. miejsce w konkursie finałowym.

Skok o tyczce (K):

Anna Rogowska z wynikiem 4,65 m zajeła 5. miejsce w konkursie finałowym.

Sobota:

Skok w dal (M):

  • Adrian Strzałkowski z wynikiem 6,96 zajął szóste miejsce w finale skoku w dal.

Skok wzwyż (K):

  • Kamila Lićwinko z wynikiem 2,00 (wyrównany rekord Polski) wygrała konkurs skoku wzwyż ex aequo z Rosjanką Kucziną.
  • Justyna Kasprzycka z wynikiem 1,97 m (rekord życiowy) zajęła 4. miejsce w finale.

400 m (K):

  • Justyna Święty z czasem 52,20 zajęła 4. miejsce w finale. 

Skok o tyczce (M):

  • Paweł Wojciechowski z wynikiem 5,40 m zajął 12. miejsce w konkursie finałowym.
  • Robert Sobera z wynikiem 5,65 zajął 6. miejsce w konkursie finałowym.

60 m (M):

  • Remiguisz Olszewski był ósmy w swoim półfinale (6,66) i odpadł z dalszej rywalizacji.
  • Dariusz Kuć z czasem 6,60 zajął piąte miejsce w półfinale i odpadł z rywalizacji.

Skok w dal (K):

  • Teresa Dobija z wynikiem 6,62 m zajęła 5. miejsce w kwalifikacjach i awansowała do finału.

4×400 m (M):

  • POLSKA z czasem 3:06,50 (najlepszy w sezonie) zajęła trzecie miejsce w półfilane i awansowała do finału.

4×400 m (K):

  • POLSKA sztafeta z czasem 3:29,48 (najlepszy w sezonie) zajęła trzecie miejsce w półfinale i awansowała do finału.

60 m (K):

  • Anna Kiełbasińska (7,31 – wyrównany rekord życiowy) awansowała do półfinału.
  • Marta Jeschke (7,33) awansowała do półfinału.

60 m ppł (M):

  • Dominik Bochenek (7,68) był trzeci w swoim biegu i awansował do półfinału.

Trójskok (M):

  • Karol Hoffman z wynikiem 16,37 m awansował do finału.

Piątek:

60 m ppł (K):

  • Urszuka Bhebhe z czasem 8,17 (rekord życiowy) zajęła piąte miejsce i odpadła z rywalizacji już w eliminacjach.

400 m (M):

  • Rafał Omelko był piąty w półfinale i z czasem 46,94 odpadł z dalszej rywalizacji.

400 m (K):

  • Justyna Święty zajęła drugie miejsce w półfinale i z czasem 52,97 awansowała do finału.

3000 m (M):

  • Łukasz Parszczyński zajął dziewiąte miejsce i z czasem 7:52,91 zakończył rywalizacjię na eliminacjach.

PCHNIĘCIE KULĄ (M):

  • Tomasz Majewski z wynikiem 21,04 (najlepszy w sezonie) zajął czwarte miejsce w finale pchnięcia kulą.

1500 m (K):

  • Danuta Urbaniak  (4:13,34) zajęła 6. miejsce w swoim biegu i odpadła z rywalizacji.
  • Katarzyna Broniatowska (4:14,31) zajęła 6. miejsce w swoim biegu i odpadła z rywalizacji.

Skok w dal (M):

  • Adrian Strzałkowski skoczył w pierwszej próbie 8,18 m, wyrównał rekord Polski i z najlepszym wynikiem awansował do finału.

60 m (M):

  • Remigiusz Olszewski z czasem 6,69 zajął 4. miejsce w swoim biegu i awansował do półfianłu.
  • Dariusz Kuć z czasem 6,58 (rekord życiowy) był 2. w swoim biegu i awansował do półfinału.

800 m (M):

  • Marcin Lewandowski zajął drugie miejsce w swoim biegu (czas 1:46,26) i awansował do finału jako jeden z zawodników z najlepszymi czasami
  • Adam Kszczot wygrał swój bieg kwalifikacyjny i znajlepszym czasem (1:45,76) awansował do finału.

800 m (K):

  • Angelika Cichocka z czasem 2:00,37 wygrała swój bieg eliminacyjny i awansowała do finału. Jej rezultat to najlepszy w tym sezonie czas na świecie na tym dystansie.

Pięciobój (K):

  • 60 m ppł: Karolina Tymińska zajęła szóste miejsce z czasem 8,50 s (1017 pkt) 
  • skok wzwyż: Karolina Tymińska uzyskała najsłabszą – ósmą wysokosć konkursu – 1,75 m
  • pchnięcie kulą: Karolina Tymińska z wynikiem 14:36 zajęła 5. miejsce w konkursie. W klasyfikacji generalnej jest ósma.
  • skok w dal: Karolina Tymińska z wynikiem 6,36 m zajęła trzecie miejsce w konkursie. W klasyfikacji generalnej jest ósma
  • 800 m: Karolina Tymińska (2:12,03) zajęła piąte miejsce w biegu i ósme w klasyfikacji generalnej pięcioboju (4557 pkt.)

3000 m (K):

  • Renata Pliś z czasem 8:57,80 zajeła piąte miejsce w swoim biegu i awansowała do półfinału.

Trójskok (K):

  • Anna Jagaciak uzyskała wyniki 13,57 i odpadła z dalszej rywalizacji (11. miejsce w kwalifikacjach)

Skok wzwyż (K):

  • Kamila Lićwinko uzyskała w eliminacjach wynik równy minimum kwalifikacyjnemu – 1,95 i awansowała do finału.
  • Justyna Kasprzycka uzyskała w eliminacjach wynik równy minimum kwalifikacyjnemu – 1,95 i awansowała do finału. 

400 m (K):

  • Justyna Święty z czasem 53:12 zajęła drugie miejsce w swoim biegu el. i awansowała do półfinału.
  • Małgorzata Holub z czasem 53:07 zajeła trzecie miejsce w swoim biegu el. i odpadła z dalszej rywalizacji.

400 m (M):

  • Rafał Omelko z czasem 46,84 zajął drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i awansował do półfinału.

Pchnięcie kulą (M):

  • Tomasz Majewski uzyskał wynik 20,60, który jest o 10 cm niższy od minimum kwalifikacyjnego. Rezultat ten wystarczył jednak do awansu (4. miejsce w eliminacjach).

[tab:Klasyfikacja medalowa]

#
 
Kraj
ZŁOTO
SREBRO
BRĄZ
SUMA:
1. USA 8 2 2 12
2. Rosja 3 2 0 5
3. Etiopia 2 2 1 5
4. Wielka Brytania 1 2 3 6
5. Jamajka 1 2 2 5
6. POLSKA 1 2 0 3
7. Czechy 1 1 1 3
.   Kuba 1 1 1 3
.   Francja 1 1 1 3
10.   Kenia 1 1 0 2
11. Nowa Zelandia 1 0 1 2
. Szwecja 1 0 1 2
. Katar 1 0 1 2
14. Dżibuti 1 0 0 1
. Grecja 1 0 0 1
. Brazylia 1 0 0 1
. Holandia 1 0 0 1
18. Niemcy 0 3 0 3
19. Ukraina 0 1 2 3
20. Bahamy 0 1 1 2
. Chiny 0 1 1 2
. Kanada 0 1 1 2
. Białoruś 0 1 1 2
24. Australia 0 1 0 1
.   Wybrzeże Kości Słoniowej 0 1 0 1
26. Maroko 0 0 1 1
. Hiszpania 0 0 1 1
. Belgia 0 0 1 1
.   Serbia 0 0 1 1
.   Bahrajn 0 0 1 1

Stan na: 9/3/14 – końcowa

[tab:END]


pubsport.pl
Top