Soukalova najlepsza na 15 km w Ruhpolding, zmarnowana szansa Gwizdoń

Czeszka Gabriela Soukalova wygrała bieg indywidualny na 15 km zaliczany do klasyfikacji PŚ w biathlonie rozegrany w Ruhpolding. Słabo spisały się startujące w biegu Polki. Najlepsza z nich był Weronika Nowakowska-Ziemniak – 20. miejsce.

Liderująca w Pucharze Świata Soukalova pomyliła się w czterech strzelaniach zaledwie jeden raz. Drugą w rankingu Darię Domraczewą wyprzedziła o 34 sekundy, a wygraną zawdzięcza dwóm niecelnym strzałom szybkiej Białorusinki. Trzecia lokata przypadła rodaczce Soukalovej – Veronice Vitkovej, która jako jedyna z czołówki trafiła 20 razy.

Wielką szansę na podium, a może nawet na wygraną zmarnowała Magdalena Gwizdoń. Po trzech bezbłędnych strzelaniach zajmowała ona trzecie miejsce. Wszystko zaprzepaściła jednak podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, kiedy to trzy ostatnie pociski nie trafiły do celu. Spowodowało to spadek na miejsce poza pierwszą pięćdziesiątką – była 51.

Po trzy błędy miały także Krystyna Pałka, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska-Ziemniak. Najszybciej biegła ta ostatnia i to ona jako jedyna zapisała na swoim koncie punkty do klasyfikacji generalnej PŚ – zajęła 20. pozycję. Pałka ukończyła zawody na 48. miejscu, a Hojnisz była o jedno miejsce niżej.

Cztery karne minuty zanotowała Paulina Bobak, w połączeniu z kiepskim biegiem dało to 76. lokatę.

Czołówka biegu:

1. Soukalova
2. Domraczewa + 0:34,3
3. Vitkova + 0:38,6
4. Hildebrand + 0:52,8
5. Berger + 1:03,5

20. NOWAKOWSKA-ZIEMNIAK + 2:16
48. PAŁKA + 4:11,4
49. HOJNISZ + 4:12,2
51. GWIZDOŃ + 4:16,5
76. BOBAK + 7:06,8

***

W klasyfikacji generalnej PŚ liderką pozostała Soukalova. Najwyżej z Biało-Czerwonych klasyfikowana jest Pałka – 14. miejsce.

Pełna klasyfikacja PŚ w biathlonie >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/