Speedway Best Pairs Cup 2014 w Toruniu – zapowiedź

Tylko niespełna tydzień został do wielkiej inauguracji żużlowego sezonu 2014. 28. marca na MotoArenie w Toruniu pojawią się najlepsi żużlowcy świata, aby łokieć w łokieć walczyć o punkty do klasyfikacji Speedway Best Pairs Cup.

Lista startowa prezentuje się niezwykle efektownie – znajdują się na niej mistrzowie świata, medaliści mistrzostw świata zarówno seniorów jak i juniorów  Zobaczymy w akcji m.in. Tomasza Golloba, który walczy łokieć w łokieć z Emilem Sajfudinowem.

Kraje które biorą udział w turniejach:

  • Polska (Gollob, Miedziński, Dudek)
  • Rosja (Sajfudinow, Laguta, Loktajew)
  • Dania (Pedersen, Iversen, Jensen)
  • Australia (Holder, Ward, Woodward)
  • Szwecja (Jonsson, Lindbaeck, Ljung)
  • Łotwa (Puodżuks, Lebedevs, Bogdanovs)
  • Niemcy (Smoliński, Woelbert, Dilger)

W tym roku najlepszą parę wyłonią 3 turnieje 28.03-Toruń, 10.05 – Landshut i 23.05 – Eskilstuna, a nie tak jak było rok temu – 8 czerwca jeden turniej w Toruniu, gdzie triumfowali Polacy ( Adrian Miedziński i  Tomasz Gollob)

W 2013 roku, organizując w Toruniu turniej "Eurosport Speedway Best Pairs", organizatorzy postanowili wrócić do chlubnych tradycji Mistrzostw Świata Par, czyli zawodów niezwykle docenianych przez kibiców, a zapomnianych w ostatnich 20 latach.

Zmieniona jest w tych zawodach formuła zdobywania punktow. 21 biegów w fazie zasadniczej – rywalizacja każdy z każdym, punktacja biegowa, gwarantująca brak remisów:

1 miejsce – 4 pkt
2 miejsce – 3 pkt
3 miejsce – 2 pkt
4 miejsce – 0 pkt

Po rundzie zasadniczej, zwycięska drużyna awansuje automatycznie do finału. Druga i trzecia para spotka się w "Biegu Ostatniej Szansy", z którego zwycięzca awansuje do finału, a przegrany zajmuje trzecie miejsce w zawodach.
23 wyścig – FINAŁ

Klasyfikacja generalna:
1. miejsce – 10 pkt
 2. miejsce – 8 pkt
3. miejsce – 6 pkt
4. miejsce – 4 pkt
 5. miejsce – 3 pkt
6. miejsce – 2 pkt
7. miejsce – 1 pkt

Zwycięzcą Speedway Best Pairs zostanie drużyna, która po trzech turniejach zgromadzi największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej. W przypadku równej ilości punktów – zadecyduje bieg dodatkowy.

Początek piątkowej rywalizacji w Toruniu o 19:00. Bilety do nabycia na stronie www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży w całej Polsce (salony Empik, Mediamarkt, Media Expert).

Autor: Jakub Soboczyński


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018