Martin Smolinski wygrał GP Nowej Zelandii

Niemiec Martin Smoliński wygrał w swoim debiucie w cyklu Speedway Grand Prix wyścig w Nowej Zelandii. W finale wyprzedził Nickiego Pedersena i Krzysztofa Kasprzaka. 

Mimo triumfu w Smoliński nie jest liderem klasyfikacji generalnej cyklu. W GP Nowej Zelandii uzbierał mniej punktów niż Nicki Pedersen i Krzysztof Kasprzyk, którzy przez długi czas rządzili i dzielili na torze w Auckland. Polak i Duńczyk byli także faworytami wyścigu finałowego gdzie oprócz nich i Niemca jechał również Fredrik Lindgren ze Szwecji. Od startu niemal do końca przedostatniego okrążenia wydawało się, że triumf spokojnie dowiezie Kasprzyk, wkówczas popełnił jednak serię błędów i został wyprzedzony przez Smolińskiego oraz Pedersena. 

W półfinale rywalizację zakończył drugi z Polaków – Jarosław Hampel, który w walce o finał dojechał do mety jako ostatni, a w klasyfikacji łącznej zawodów był siódmy. 

Kolejne spotkanie z zawodnikami cyklu SGP 26. kwietnia w Bydgoszczy. Klasyfikacja generalna i terminarz Speedway Grand Prix >>

 


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/