Francuzka Bescond wygrała sprint w Anterselvie, Polki znów przeciętnie

Francuzka Anais Bescond wygrała sprint na 7,5 km zaliczany do PŚ w biathlonie rozegrany we włoskiej Anterslevie. Najlepsza z Polek – Monika Hojnisz zajęła 20. miejsce.

Francuzka triumfowała mimo pokonania jednej karnej rundy (po drugim strzelaniu). Zwyciężyła z niewielką przewagą nad doświadczoną Niemką Andreą Henkel, która tego dnia strzelała bezbłędnie. Trzecie miejsce na podium przypadło Darii Domraczewej. Białorusinka biegała aż dwie karne rundy.

Wszystkie Polki zdołały zmieścić się w czołowej „60”, mającej zapewniony udział w biegu pościgowym, ale ich pozycje nie napawają optymizmem przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Niepokój budzi przede wszystkim przeciętne strzelanie. Weronika Nowakowska-Ziemniak, jedna z najszybszych biegaczek w stawce znów pokonywała trzy karne rundy i ukończyła bieg na 36. miejscu ze stratą 1:23 do triumfatorki. Taką samą ilość karnych rund miała Magdalena Gwizdoń, ale ona biegła wolniej i uplasowała się na 53. lokacie.

45. była Paulina Bobak – nie jest to dobry wynik zważywszy, że miała tylko jedno pudło na strzelnicy. Podobnie strzelały Krystyna Pałka i Monika Hojnisz. W ich przypadku dodatkowa karna runda nie oznacza jednak wypadnięcia z punktowanych miejsc. Dziś Pałka była 33., a Hojnisz z 48 sekundami straty była dwudziesta.

Zdyskwalifikowana została liderka PŚ Gabriela Soukalova. Czeszka ma już tylko 11 punktów przewagi nad Darią Domraczewą, a w związku z brakiem kwalifikacji do biegu na dochodzenie, może być niemal pewna, że plastron straci w sobotę.