Przyzwoity start biathlonistek w Anterselvie

We włoskiej Anterselvie rozegrano sprint kobiet na 7.5 km zaliczany do klasyfikacji  PŚ w biathlonie. Nieźle wypadły Polki – dwie nasze reprezentantki uplasowały się w drugiej dziesiątce. Wygrała Słowaczka Anastazja Kuzmina.

Słowaczka wygraną zawdzięcza przyzwoitemu biegowi i doskonałemu strzelaniu, podczas którego nie pomyliła się ani razu. Dzięki temu wyprzedziła Finkę Kaisę Makarainen i Białorusinkę Darię Domraczewą, które miały po jednym błędzie na strzelnicy i zajęły odpowiednio – drugie i trzecie miejsce.

Po pierwszej wizycie na strzelnicy Krystyny Pałki, wydawało się, że Polka może pokusić się nawet o miejsce w pierwszej piątce. Nadzieje te rozwiało strzelanie w „stójce”, gdzie jeden z pocisków pani Krystyny nie dosięgnął celu. W efekcie zajęła ona trzynastą lokatę.

Dwa miejsca niżej wylądowała Magdalena Gwizdoń, która dwukrotnie strzelała ze skutecznością 80 procent – strącała po 4 z 5 celów. Identyczny wynik miała Weronika Nowakowska-Ziemniak, z tym że nieco wolniej biegła, przez co uplasowała się na początku trzeciej dziesiątki. Konkretnie na 23. miejscu.

Szansę na dobry wynik zmarnowała Monika Hojnisz. Po oddaniu ośmiu perfekcyjnych strzałów, kolejne dwa były chybione, przez co czwartą z Polek sklasyfikowano ostatecznie na 36. lokacie.

Zawiodły faworytki – liderująca w Pucharze Świata Tora Berger z Norwegii miała trzy pudła i przedzieliła na liście wyników Pałkę i Gwizdoń. Jeszcze gorzej wypadła, robiąca ostatnio furorę, Niemka Miriam Goessner. Siedem niecelnych strzałów w dziesięciu próbach nie mogło dać jej nic więcej jak 62. pozycję. Oznacza to, że dotychczasowa wiceliderka klasyfikacji generalnej, nie zakwalifikowała się do sobotniego biegu pościgowego.

***

Wyniku sprintu kobiet w Anterselvie:

  1. Kuzmina
  2. Makarainen + 0:17
  3. Domraczewa + 0:22
  4. Pidruszna + 0:26
  5. Horchler + 0:36
  6. Wiłuchina + 0:37
  7. Dorin-Habert + 0:38
  8. Oberhofer + 0:41
  9. Zajcewa + 0:44
  10. Soukalova + 0:46

—-
13. Pałka + 1:07
15. Gwizdoń +1:08
23. Nowakowska-Ziemniak + 1:23
36. Hojnisz + 1:54

***

Wszystko o PŚ w biathlonie >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/