Biegi w Asiago bez Bjoergen, ale z Kowalczyk

W sobotnie przedpołudnie we włoskim Asiago odbędzie się kolejna odsłona batalii o Puchar Świata w biegach narciarskich – sprint techniką klasyczną na miejskiej pętli o długości 1,25 km. Wśród uczestniczek nie będzie Marit Bjoergen, ale nie zabraknie Polek z Justyną Kowalczyk na czele.

Asiago to miejsce sentymentalne dla Justyny Kowalczyk. To właśnie w tym miejscu w 2001 roku zdobyła swój pierwszy punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zajęła wówczas 30. miejsce w sprincie techniką klasyczną. Po 12 latach w identycznej konkurencji Polka uchodzi za jedną z faworytek do wygranej, gdyż od początku sezonu prezentuje kapitalną dyspozycję w stylu klasycznym.

Mimo braku Bjoergen Justyna nie może narzekać na brak groźnych rywalek w tym biegu. Reprezentantka Polski będzie musiała stawić czoło takim narciarkom jak Denise Herrmann czy Kikkan Randall – obie finiszowały za plecami Kowalczyk w otwierającym sezon sprincie klasykiem w Kuusamo. Na starcie kwalifikacji pojawią się też silne Mona-Lisa Malvalehto oraz Jewiegnia Szapowałowa. Zapowiada się zatem wspaniała walka.

Pełna lista startowa (PDF) >>

Poniżej prezentujemy profil trasy na której rywalizować będą panie:

Asiago - profil sprintu

Oprócz Justyny Kowalczyk wystąpią jeszcze dwie Polki – Agnieszka Szymańczak oraz Sylwia Jaśkowiec. Początek kwalifikacji zaplanowano na 8:30, dwie godziny później powinny rozpocząć się biegi ćwierćfinałowe.

***

Terminarz i klasyfikacja PŚ w biegach >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/