Sprint w Davos: Norweska dominacja, dobry występ Staręgi

Justyna Kowalczyk na kwalifikacjach zakończyła swój ostatni w tym roku start w PŚ – sprint techniką dowolną w Davos. W rywalizacji mężczyzn bardzo dobrze spisał się Maciej Staręga.

Jednynym reprezentantem Polski, który przebrnął kwalifikacje był Maciej Staręga, który ostatecznie zdołał awansować nawet do półfinału, w którym zajął piąte miejsce. Dało mu to ostatecznie dziewiątą lokatę w zawodach i całkiem pokaźną zdobycz punktową do klasyfikacji generalnej PŚ. W finale zwyciężył Norweg Finn Haegen Krogh przed swoimi rodakami Gloersenem i Brandsdalem.

W rywalizacji kobiet w kwalifikacjach odpadła Justyna Kowalczyk, dla której był to ostatni start w 2014 roku. Do finału awansowało pięć Norweżek i jedna Szwedka. Dość niespodziewanie Marit Bjoergen zajęła dopiero czwarte miejsce, a zwyciężyła Indvild Flugstad Oestberg. Pozostałe miejsca na podium przypadł jej rodaczkom Falli i Brun-Lie.