Sprint w Davos: Norweska dominacja, dobry występ Staręgi

Justyna Kowalczyk na kwalifikacjach zakończyła swój ostatni w tym roku start w PŚ – sprint techniką dowolną w Davos. W rywalizacji mężczyzn bardzo dobrze spisał się Maciej Staręga.

Jednynym reprezentantem Polski, który przebrnął kwalifikacje był Maciej Staręga, który ostatecznie zdołał awansować nawet do półfinału, w którym zajął piąte miejsce. Dało mu to ostatecznie dziewiątą lokatę w zawodach i całkiem pokaźną zdobycz punktową do klasyfikacji generalnej PŚ. W finale zwyciężył Norweg Finn Haegen Krogh przed swoimi rodakami Gloersenem i Brandsdalem.

W rywalizacji kobiet w kwalifikacjach odpadła Justyna Kowalczyk, dla której był to ostatni start w 2014 roku. Do finału awansowało pięć Norweżek i jedna Szwedka. Dość niespodziewanie Marit Bjoergen zajęła dopiero czwarte miejsce, a zwyciężyła Indvild Flugstad Oestberg. Pozostałe miejsca na podium przypadł jej rodaczkom Falli i Brun-Lie.

Wyniki:

1.OESTBERG/ NOR/

2. FALLA /NOR/

3. 2. BRUN-LIE /NOR/

32. JAŚKOWIEC
53. KOWALCZYK


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/