Sprint w Lahti dla Randall, Justyna odpadła w półfinale

W Lahti rozegrano sprint techniką dowolną zaliczany do klasyfikacji PŚ w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk zajęła dziesiąte miejsce. Wygrała Amerykanka Kikkan Randall.

W porannych kwalifikacjach najlepsza okazała się Słowenka Viesna Fabjan. Justyna Kowalczyk zajęła 18. miejsce. W ćwierćfinale Polka musiała zmierzyć się z Marit Bjoergen. Mimo, że przyjechała do mety ułamek sekundy za Norweżką, to uzyskała awans do półfinału. Co ciekawe w pierwszym biegu z rywalizacją pożegnała się wspomniana Fabjan.

Przygoda ze sprintem w Lahti zakończyła się dla Justyny w półfinale, w którym nie potrafiła sobie znaleźć miejsca do ataku i finiszowała na piątym miejscu. Nasza biegaczka dała się zamknąć rywalkom już na starcie i nie znalazła wyjścia z tej trudnej sytuacji.

Finał zapowiadano jako pojedynek Bjoergen – Randall. Tak też było w rzeczywistości – Norweżka i Amerykanka bardzo szybko oderwały się od pozostałych rywalek i do linii mety walczyły o wygraną w zawodach. O ułamek sekundy lepsza okazała się Randall, czym zapewniła sobie małą kryształową kulę za sprinty. Trzecie miejsce przypadło Słowaczce Alenie Prochazkowej.

Kowalczyk ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Stało się tak ponieważ Therese Johaug – druga w tym rankingu, nie przeszła nawet do finałowej trzydziestki i nie dopisała sobie żadnego punktu.

Pełne wyniki >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/