Środa w Londynie: Panie mają pierwszeństwo

Londyn 2012 - logo

Pierwszymi sportowcami, którzy zaprezentują się publiczności podczas Igrzysk w Londynie będą zawodniczki uprawiające piłkę nożną. Na dwa dni przed ceremonią otwarcia Igrzysk rozegranych zostanie 6 spotkań pierwszej kolejki fazy grupowej. 

Początek turnieju piłkarzy i piłkarek jeszcze przed otwarciem IO to już tradycja, kultywowana w ostatnich sześciu edycjach tej imprezy, za wyjątkiem 1996 roku. Natomiast w pierwszych powojennych igrzyskach – Londyn 1948, oraz cztery lata później w Helsinkach, kilka dni przed właściwym startem rywalizacji, piłkarze rozgrywali rundę eliminacyjną. Przy obecnym „dopakowaniu” IO konkurencjami, dla wielu to jedyna okazja, by obejrzeć kilka meczów piłkarskich odbywających się w ich  ramach.

Warto nadmienić, że w odróżnieniu od zawodów męskich, Igrzyska Olimpijskie są dla piłkarek najważniejszą imprezą i biorą w niej udział pierwsze reprezentacje państw, a nie zespoły U23.

W turniej kobiet w Londynie wystartuje 12 reprezentacji, z mistrzyniami świata Japonkami na czele. Drużyny podzielono na trzy grupy, z których do 1/4 finału awansują po dwie najlepsze ekipy oraz dwie czołowe z trzecich miejsc.  Dziś czekają nas następujące mecze: (Organizatorzy zdecydowali się oznaczyć grupy turnieju kobiet literami E, F, G, dla odróżnienia od turnieju mężczyzn, gdzie mamy do czynienia z grupami A, B, C i D).

GRUPA E:
17:00 Wielka Brytania – Nowa Zelandia, Millenium Stadium, Cardiff
19:45 Kamerun – Brazylia, Millenium Stadium, Cardiff

GRUPA F:
18:00 Japonia – Kanada, City of Coventry Stadium, Coventry
20:45 Szwecja – RPA, City of Coventry Stadium, Coventry

GRUPA G:
18:00 USA – Francja, Hampden Park, Glasgow
20:45 Kolumbia – Korea Północna, Hampden Park, Glasgow

Najciekawiej pierwszego dnia zapowiada się pojedynek, broniących tytułu zawodniczek USA z Francją, emocji nie powinno zabraknąć też w starciu Japonii i Kanady, pozostałe spotkania mają zdecydowanych faworytów, co nie oznacza, że nie warto ich oglądać.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/