Stadion Narodowy oszalał. Polacy pokonali Mistrzów Świata!

Podopieczni Adama Nawałki zapisali nową kartę w historii futbolu. Przy głośnym dopingu odnieśli zwycięstwo nad Niemcami i dalej zajmują pierwsze miejsce w grupie. Kolejnym przeciwnikiem "Biało-Czerwonych" będzie reprezentacja Szkocji.

Początek rywalizacji o awans do Euro 2016 we Francji Polacy mogą uznać za wyśmienity. Po prostej przeprawie z Giblartarem (7:0), na drodze do szczęścia "Biało-Czerwonych" stanęli tegoroczni Mistrzowie Świata – Niemcy. Choć większość bukmaherów stawiała na naszych zachodnich sąsiadów jako pewniaka w rywalizacji, podopieczni Adama Nawałki postanowili utrzeć nosa pesymistom i sprawić radość kibicom, pokonując Niemców 2:0.

Pierwsza połowa spotkania nie zwiastował wygranej gospodarzy. Wielokrotnie z trudnych sytuacji ratował "Biało-Czerwonych" będący w doskonałej dyspozycji Wojciech Szczęsny. Polakom, dręczonym zmasowanymi atakami Niemców sprzyjało również szczęście. Po zakończonej bezbramkowo pierwszej partii, Polacy rozpoczęli zapisywanie nowych kart w historii futbolu. Autorami pierwszej, zakończonej golem akcji byli zawodnik Ajaxu Amsterdam, Arkadiusz Milik i Łukasz Piszczek. W 51. minucie Milik wyprowadził kontrę i zagrał na prawo do Łukasza Piszczka, samemu udając się w pole karne. Piłkarz Borusii wyczekał na odpowiedni moment, posłał piłkę do Milika, który strzałem główką umieścił piłkę w siatce Neuera. Mistrzów Świata dobił w 88. minucie Sebastian Mila. Zawodnik Śląska Wrocław, którego powołanie do kadry komentowane było przez wielu negatywnie, zdobył gola po podaniu od Roberta Lewandowskiego.

Polacy po zwycięstwie nad Giblartarem i Niemcami zajmują pierwsze miejsce w Grupie D z dobytkiem sześciu punktów. Na drugiej pozycji najduje się Irlandia z taką samą ilością punktów. Mistrzowie Świata zajmują dopiero czwarte miejsce z trzema oczkami na koncie.

Kolejną szansę na świętowanie w Warszawie zwycięstwa Polaków, kibice będą mieli już 14 października. Wtedy na Stadionie Narodowym podopieczni Adama Nawałki zagrają z reprezentacją Szkocji.

Polska – Niemcy 2:0 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Milik (51), Sebastian Mila (88)
Żółte kartki: Szukała (20), Lewandowski (56) – Boateng (24), Bellarabi (86)

Składy:
Polska: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Łukasz Szukała, Jakub Wawrzyniak –  Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Krychowiak – Kamil Grosicki (71. Waldemar Sobota), Maciej Rybus – Akradiusz Milik (77. Sebastian Mila), Robert Lewandowski
Niemcy: Manuel Neuer – Antonio Rüdiger (83. Max Kruse), Jerome Boateng, Mats Hummels, Erik Durm – Christoph Kramer (71. Julian Draxler), Toni Kroos – Karim Bellarabi, Mario Götze, André Schürrle (77. Lukas Podolski) – Thomas Müller