Staręga i Gazurek na ósmym miejscu w drużynowym sprincie w Asiago

Maciej Staręga i Sebastian Gazurek zajęli ósme miejsce w finale sprintu drużynowego techniką klasyczną zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Zawody rozegrano we włoskim Asiago. Wygrał pierwszy zespół Norwegii, czyli duet Roenning – Hattestad.

Maciej Staręga zasygnalizował wysoką formę w sobotę, gdy zajął 9. miejsce w sprintach indywidualnych. W niedzielnym półfinale ze swoim partnerem Sebastianem Gazurkiem zajął 4. miejsce.

Początek rywalizacji finałowej był bardzo obiecujący. Po dwóch okrążeniach Staręga przekazał Gazurkowi sztafetę na trzecim miejscu. Sebastian nieco osłabł na swoim drugim kółku i dojechał do strefy zmian jako piąty.

Po czwartym okrążeniu polski duet plasował się na szóstym miejscu, ze sporą już niestety stratą do czołowej ekipy Norwegii 1. Przed ostatnią rundą Staręga mógł jedynie powalczyć o siódmą lokatę, gdyż straty poniesione przez Gazurka na piątej zmianie były zbyt duże i spowodowały spadek na dziewiątą lokatę ze stratą ok. 5 sekund do 7. miejsca.

Staręga zdołał przed metą wyprzedzić Czecha i dowiózł ósme miejsce. Wygrał pierwszy zespół Norwegii – Hattestad rzutem na taśmę wyprzedził reprezentanta Kazachstanu.

Wyniki:

1. Norwegia I
2. Kazachstan I
3. Norwegia II
4.Rosja I
5. Rosja II
6. Szwecja I
7. Japonia I
8. POLSKA
9. Czechy
10. Finlandia


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/