Startują MŚ w hokeju 2015, na początek dwa hity

Od konfrontacji wicemistrzów świata Finów z Amerykanami rozpocznie się turniej o Mistrzostwo Świata w hokeju na lodzie 2015. W czeskich halach rywalizować będzie szesnaście drużyn. 

WIĘCEJ O MŚ W HOKEJU 2015 >>

Plan gier na piątek 1. maja:

GR A Kanada – Łotwa /16:15/
GR A Czechy – Szwecja /20:15/
GR B USA – Finlandia /16:15/
GR B Rosja – Norwegia /20:15/

Tradycyjnie rywalizacja odbywać będzie się w dwóch grupach – po cztery najlepsze zespoły z każdej awansują do ćwierćfinałów, drużyny z ostatnich lokat spadną zaś do Dywizji IA i za rok rywalizować będą o powrót do elity m.in. z Polską. Ich miejsce zajmą zaś Kazachstan i Węgry, które wygrały niedawny turniej w Krakowie.

Jak zwykle dość dynamicznie zmienia się sytuacja kadrowa poszczególnych zespołów, co wynika z trwających za oceanem rozgrywek play-offs w NHL. Z tego powodu właściwie każda reprezentacja jest osłabiona brakiem największych gwiazd, ale w Pradze i Ostrawie i tak nie zabraknie wielkich graczy. Kanadyjczyków do boju poprowadzi Sidney Crosby, a cały skład tworzą hokeiści najlepszej ligi świata, których ekipy już odpadły z walki o Puchar Stanleya. W kadrze Czechów jest m.in. weteran Jaromir Jagr (Florida Panthers) i Jakub Voracek (Philadelphia Flayers). Kadry mogą zmieniać się jeszcze w trakcie turnieju, bo dołączyć mogą kolejni „pokonani” zza oceanu.

Transmisje przeprowadzi TVP Sport. Plan relacji znajdziecie TUTAJ.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz