Startuje Tour de Ski 2015, na co stać Justynę?

Sobotnim prologiem w Oberstdorfie rozpocznie się kolejna edycja prestiżowego Tour de Ski. Wystartuje oczywiście Justyna Kowalczyk, która rok temu wycofała się z imprezy, ale w przeszłości zwyciężała w niej czterokrotnie. 

Justyna Kowlczyk zwyciężyła w czterech z ośmiu dotychczasowych edycji TdS, takim wynikiem nie może pochwalić się nikt inny i pewnie jeszcze przez wiele sezonów Justyna będzie liderką większości statystyk związanych z tourem. Historia nie będzie jednak odgrywać roli podczas dziewiątej edycji, do której Polka przystąpi z pozycji autsajderki. Do faworytek zaliczane są dwie Norweżki – Marit Bjoergen  i Therese Johaug. Szanse Polki, z racji na zaburzony okres przygotowawczy i zdecydowanie słabszą dyspozycję w stylu łyżwowym, nie stoją zbyt wysoko. 

W sobotę w Oberstdorfie zawodniczki pojadą w prologu, czyli rozgrywce "na czas" na dystansie 3,2 km. Panie pokonają dwa okrążenia o długości 1,6 km. Z trasą można zapoznać się poniżej:

Prolog kobiet rozpocznie się o godzinie 10:45. Jako pierwsza na trasę ruszy Ilaria Debertolis z Włoch. Do 9. Tour de Ski przystąpi łącznie 68 narciarek z 14 państw, w tym trzy Polki. W sobotę na trasie jako pierwsza, z numerem 13. pokaże się Kornelia Kubińska. Justyna Kowalczyk wystartuje z numerem 52 (planowany start o 11:11), a Sylwia Jaśkowiec, która przed rokiem zajęła w Oberstdorfie trzecie miejsce, pobiegnie z numerem 63 (start o 11:16 i 30 sekund).

Więcej o TdS 2015 >>

 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz