Startuje Tour de Ski 2015, na co stać Justynę?

Sobotnim prologiem w Oberstdorfie rozpocznie się kolejna edycja prestiżowego Tour de Ski. Wystartuje oczywiście Justyna Kowalczyk, która rok temu wycofała się z imprezy, ale w przeszłości zwyciężała w niej czterokrotnie. 

Justyna Kowlczyk zwyciężyła w czterech z ośmiu dotychczasowych edycji TdS, takim wynikiem nie może pochwalić się nikt inny i pewnie jeszcze przez wiele sezonów Justyna będzie liderką większości statystyk związanych z tourem. Historia nie będzie jednak odgrywać roli podczas dziewiątej edycji, do której Polka przystąpi z pozycji autsajderki. Do faworytek zaliczane są dwie Norweżki – Marit Bjoergen  i Therese Johaug. Szanse Polki, z racji na zaburzony okres przygotowawczy i zdecydowanie słabszą dyspozycję w stylu łyżwowym, nie stoją zbyt wysoko. 

W sobotę w Oberstdorfie zawodniczki pojadą w prologu, czyli rozgrywce "na czas" na dystansie 3,2 km. Panie pokonają dwa okrążenia o długości 1,6 km. Z trasą można zapoznać się poniżej:

Prolog kobiet rozpocznie się o godzinie 10:45. Jako pierwsza na trasę ruszy Ilaria Debertolis z Włoch. Do 9. Tour de Ski przystąpi łącznie 68 narciarek z 14 państw, w tym trzy Polki. W sobotę na trasie jako pierwsza, z numerem 13. pokaże się Kornelia Kubińska. Justyna Kowalczyk wystartuje z numerem 52 (planowany start o 11:11), a Sylwia Jaśkowiec, która przed rokiem zajęła w Oberstdorfie trzecie miejsce, pobiegnie z numerem 63 (start o 11:16 i 30 sekund).

Więcej o TdS 2015 >>

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/