Stephane Antiga: Po każdym punkcie była u nas impreza

Po wygranym 3:2 meczu z Brazylią, trener polskiej reprezentacji siatkarzy Stephane Antiga nie krył zadowolenia, ale też podkrślił, że to jeszcze nie koniec mistrzostw i jego drużyna "ma tutaj pisać historię", a nie żyć wygraniem jednego spotkania.

Stephane Antiga:

To była "partitona" (meczysko). Na pewno to był nasz najlepszy mecz, nie wiem czy najważniejszy, ale najlepszy. W trzecim secie nie potrafiliśmy przyjmować, ale potem walczyliśmy. Najważniejszym momentem meczu był pierwszy punkt w czwartym secie, poszliśmy do środka się cieszyć i potem była u nas impreza po każdym punkcie. Każdą kolejną piłkę graliśmy jak meczową, zadziałał nasz team spirit.

Były chwile, gdzie było ciężko, ale Mariusz Wlazły grał bardzo dobrze, wyróżniam też Mikę, Konarskiego, ogólnie całą drużynę.

Na pytanie o to, jak czuje się, jako autor historycznej wygranej Polski nad Brazylią podczas siatkarskiego mundialu odpowiedział:

Nie interesuje mnie, że to historyczna wygrana z Brazylią na MŚ, my mamy teraz robić historię.

Mariusz Wlazły:

Od początku nam się nie układało, Brazylia szybko miała przewagę, ale udało się odrobić. WIedzieliśmy jednak, że następny  raz tego nie roztrwonią. Nasze błędy sprawiły, że dwa następne sety wygrali w sumie wyraźnie. Nie mieliśmy potem nic do stracenia, zaczęliśmy się cieszyć z gry w siatkówkę, że mistrzostwa są w Polsce i że przyszło tyle ludzi. Dzięki temu nasza gra "zaskoczyła".

Nie mieliśmy nic do stracenia, zawsze można przegrać, ale trzeba coś zrobić, by spróbować wygrać. Po tym secie przegranym do 14 nie było to fajne uczucie. Dlatego chcieliśmy podziękować kibicom, za to, że też nam pomogli dzisiaj.

Cieszymy się, że to historyczna wygrana, ale to nic nie przesądza, musimy z Rosją zagrać w czwartek podobnie jak dziś i oby też się dobrze skończyło.

źródło: Polsat Volleyball 1