Stoch drugi w Innsbrucku!

W Innsbrucku rozegrano trzeci konkurs Tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Zwyciężył Gregor Schlierenzauer. Austriak został nowym liderem Turnieju. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch. 

Konkurs toczył się w trudnych warunkach – padał deszcz, nad skocznią wisiała mgła, a wiatr choć lekki to utrudniał skoki, często zmieniając kierunek.

Efektem takiej aury były zawody na przeciętnym poziomie. Podczas pierwszej serii zaledwie trzech zawodników osiągnęło notę ponad 120 punktów. Pierwszym z nich był Norweg Anders Bardal, który dzięki 125 metrom długo prowadził. Nie zdołali wyprzedzić go ani Maciej Kot (121,5 m – 8. miejsce), ani Kamil Stoch (124,5 m – 4. miejsce) ani nawet lider TCS Anders Jacobsen (127 – 3. miejsce). Dopiero skaczący jako ostatni Gregor Schlierenzauer wykorzystał mocny powiew wiatru pod narty i poszybował na 131,5 metra. Dało mu to komfortową przewagę 9,7 pkt nad Bardalem i 10,1 nad Jacobsenem. Ta druga liczba była szczególnie ważna w kontekście walki o triumf w całym Turnieju – Austriak miał w tym momencie już tylko 2,4 punktu straty do Norwega w klasyfikacji generalnej.

Różnice w czołówce na półmetku rywalizacji były minimalne – drugiego Bardala i ósmego Kota dzieliło zaledwie 4,6 punktu. Kamil Stoch tracił do Norwega 1 punkt.

Przez pierwszą rundę pomyślnie przeszli także Krzysztof Miętus (28. miejsce – wygrana w parze z Yutą Watase) oraz Piotr Żyła (20. miejsce – jako lucky loser). Z zawodami pożegnali się Stefan Hula i Dawid Kubacki – gorsi w swych parach od Niemców Freitaga i Freunda.

Finałowa runda stała na fatalnym poziomie. Niewielu skoczków zdołało przekroczyć punkt K, a jeżeli już im się to udawało, to nieznacznie. Wielu teoretycznie mocnych zawodników nie dało sobie rady i spadło na dalsze miejsce. Taki los spotkał m.in. Dimitrija Wassiljewa, który z 13. lokaty spadł na ostatnią i zaprzepaścił szanse na miejsce na podium w TCS.

Najważniejszym było jednak przeciętny skok Andersa Jacobsena – Norweg uzyskał zaledwie 117,5 metra, ostatecznie zajął 7. miejsce i stracił pozycję lidera TCS. Do dzisiejszego zwycięzcy Schlierenzauera traci 11 punktów.

Świetną próbę miał Kamil Stoch – 123 metry przy wietrze w plecy pozwoliły mu wskoczyć na drugie miejsce (tyle samo skoczył Schlieri, ale miał dużą przewagę z pierwszej serii). Trzeci był Anders Bardal. Na 9. miejscu konkurs skończył Maciej Kot. 22. był Żyła a 27. Miętus.

Wyniki:

  1. Schlierenzauer 253,7
  2. Stoch 240,9
  3. Bardal 235,4
  4. Freund 234,4
  5. Prevc 232,3
  6. Hilde 230,6
  7. Jacobsen 230,5
  8. Hlava 227,9
  9. Kot 226,7
  10. Koch 226,6

***

Klasyfikacja generalna i terminarz TCS >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/